این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188089112 02186128996 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت

معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت

معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت ممکن است وضعیت دندان هایتان چندان خوب نباشد. کسی لبخندی زشت را دوست ندارد  پس همه ما بین داشتن دندان های زیبا و یا داشتن دندان های نا مرتب گزینه اول را انتخاب می کنیم

1397/10/20
343
0

معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت

 

معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت
 

 

ممکن است وضعیت دندان هایتان چندان خوب نباشد. مطمئناً کسی دوست ندارد لبخندی زشت و بد فرم داشته باشد. پس قطعاً همه ما بین داشتن دندان های زیبا و سالم و یا داشتن دندان های نا مرتب و با هزار درد و مشکل، گزینه اول را انتخاب می کنیم.
چنین چیزی اصلاً یک آرزوی دست نیافتنی به حساب نمی آید. قسمت خوب ماجرا این است که روش های مختلف ترمیمی دندان وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. البته در این میان ایمپلنت دندان مزیت های فوق العاده ای دارد که مطمئناً می تواند نظر شما را نسبت به آن عوض کند. فرقی نمی کند اولویت شما برای ترمیم دندان زیبایی باشد یا کارایی! کسانی که زیبایی را اولویت اول برای انتخاب خود قرار می دهند بهتر است بدانند که ایمپلنت از نظر شکل و ظاهر کاملاً شبیه به یک دندان واقعی و طبیعی است و در نتیجه در دهان هم طبیعی و هم زیبا به نظر می رسد. در مورد کارایی آن هم باید گفت که ایمپلنت نسبت به روش های ترمیمی دیگر ثبات و کارایی بهتری دارد.
پس از هر زاویه ای که به قضیه نگاه کنید، باز هم ایمپلنت بهترین گزینه برای شما محسوب می شود. مگر اینکه مسائل اقتصادی و مالی را بخواهید به عنوان اولویت اول در نظر بگیرید که در این صورت باید مزایا و معایب این روش را سبک و سنگین کنید.
به هر صورت پیش از هر گونه اقدام باید به پزشک مراجعه کنید و شرایط و وضعیت دهان، لثه و استخوان فک تان مورد بررسی قرار گیرد. برخی از افراد هستند که با توجه به شرایطی که دارند بهتر است از روش کاشت ایمپلنت استفاده نکنند.
مراجعه به دندانپزشک چه فایده ای دارد و چه اطلاعاتی کسب می کنیم؟
1.    بررسی وضعیت دهان و دندان ها
 
در طول جلسه ای که برای مشاوره به دندانپزشک مراجعه می کنید، او به دقت دندان ها، لثه ها، بافت های اطراف دندان و به طور کلی سلامت دهان و شرایط را بررسی می کند. به علاوه دندانپزشک سوابق پزشکی شما را مطالعه می کند و در مورد بیماری هایی که در گذشته داشته اید سؤال می کند.
کار دیگری که دندانپزشک در هنگام بررسی انجام می دهد، بررسی میزان تراکم استخوان و کیفیت آن است چرا که قسمتی از استخوان فک که قرار است برای کاشت ایمپلنت مورد استفاده قرار بگیرد (یعنی بخشی که زیر جای خالی دندان قرار گرفته است) باید به اندازه کافی سالم و محکم باشد و حجم مناسب را هم داشته باشد تا بتوان عمل کاشت ایمپلنت را روی آن پیاده کرد. اگر شرایط استخوان فک تان خوب نباشد ممکن است لازم شود پیوند استخوان قبل از هر اقدام برای کاشت ایمپلنت انجام شود.
2.    عکس برداری با اشعه ایکس
 
معمولاً یکی از راه های دریافت اطلاعات بیشتر و بررسی های دقیق تر و بیشتر عکس برداری با اشعه ایکس یا سی‌تی‌اسکن است. عکس برداری با اشعه ایکس این مسئله را مشخص می کند که ساختار استخوان فک چقدر تراکم دارد و اینکه آیا در حال حاضر در وضعیتی است که بتوان ایمپلنت را در آن قرار داد یا خیر. دندانپزشک به علاوه با استفاده از تصویری که به دست می آورد دقیقاً محل قرار گیری ایمپلنت را مشخص می کند طوری که به بافت ها و ساختار های دیگر آسیبی وارد نشود.
3.    بحث در مورد گزینه های مورد نظر برای درمان
 
پس از بررسی و انجام آزمایشات، دندانپزشک گزینه های مختلفی که پیش رو دارید را مشخص می کند و به شما توضیح می دهد. اگر انجام ایمپلنت گزینه مناسب برای شما تشخیص داده شود و در نهایت شما هم با آن موافق باشید، برنامه درمانی برای انجام ایمپلنت طرح ریزی می شود که در این میان دندانپزشک و جراحی که قرار است عمل را انجام دهد، در جریان کار قرار خواهند گرفت.
یادتان باشد که سؤال کردن ترسی ندارد. کاملاً طبیعی است که بخواهید اطلاعات کاملاً دقیقی از کاری که قرار است انجام دهید داشته باشید. فقط در این صورت است که کاملاً از تصمیمی که گرفته اید مطمئن خواهید شد و خیالتان راحت می شود.
4.    برنامه درمانی
 
وقتی که بحث های اولیه و تشخیص و برنامه ریزی انجام شد، کار درمان آغاز خواهد شد. در مورد روش درمان برخی موارد جزئی تر هست که در این مرحله مشخص می شوند و شما هم باید از آن اطلاع داشته باشید. پس در واقع در این مرحله باید به این سؤالات جواب مشخصی داده شود:
دوره درمانی چقدر قرار است طول بکشد؟
چند جلسه درمانی برای تکمیل کار لازم خواهد بود؟
برای کاشت ایمپلنت و انجام عمل جراحی چه نوع بی حس کننده ای استفاده می شود؟
بعد از انجام کاشت ایمپلنت چه مدت طول خواهد کشید تا کاملاً بهبود پیدا کنید؟
و مهم تر از همه اینکه بعد از انجام عمل جراحی، چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی نباید انجام دهید؟ یعنی دستورالعمل های مراقبتی از ایمپلنت کدام ها هستند؟

 

 

 

معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت  - رسالت کلینیک دکتر ابراهیم گل
 
 
معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت   - ویدیوهای بیشتر
 
 

نظرات کاربران

captcha Refresh

دسته بندی مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2

تلفن : 88089112- 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

ایمپلنت دندان    ایمپلنت     قیمت ایمپلنت    هزینه کاشت دندان    کاشت دندان    کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر ابراهیم گل     متخصص ایمپلنت   لمینت دندان  قیمت  لمینت دندان   قیمت کامپوزیت دندان    کامپوزیت   ایمپلنت بدون درد    جراحی لثه   جراح لثه   مرکز ایمپلنت   ایمپلنت در یک روز   ایمپلنت دندان جلو    متخصص کاشت دندان   مرکز ایمپلنت تهران  کلینیک دندانپزشکی   دندانپزشک   شهرک غرب    هزینه ایمپلنت   ایمپلنت فوری    قیمت  ایمپلنت ALL ON 4     جراح ایمپلنت   سینوس لیفت   بازسازی استخوان  عوارض ایمپلنت  کاشت دندان مصنوعی    متخصص کاشت ایمپلنت دندان    جراح دندانپزشک    دکتر ابراهیم گل   مرکز تخصصی ایمپلنت   هزینه ایمپلنت دندان جلو  ایمپلنت all on 4    همه چیز در مورد ایمپلنت     ایمپلنت آمریکایی     قیمت ایمپلنت آمریکایی  ایمپلنت کره ای   قیمت ایمپلنت کره ای   لمینت بدون تراش      جدول قیمت لمینت دندان سال 97    جدول قیمت لمینت سال 97   قیمت ایمپلنت سوییسی  جدول قیمت کامپوزیت سال 97    جدول قیمت ایمپلنت سال 97   قیمت ایمپلنت   قیمت ایمپلنت دندان   کشیدن دندان عقل