این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

در این مرکز درمانی کلیه دستورالعمل های ارائه خدمات دندان‌پزشکی در شرایط اپیدمی کرونا‌ویروس رعایت می گردد

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

ایمپلنت یک روزه نیز یک روش کاشت دندان است که به منظور جایگزینی ریشه دندان مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت ایمپلنت یک روزه بین 25 الی 35 درصد بیشتر از روش سنتی می باشد.

1399/12/22
448
2

ایمپلنت یک روزه - کاشت دندان در یک روز

تکنیک ایمپلنت یک روزه تحول بسیار شگرفی در علم دندانپزشکی مخصوصا در جراحی ایمپلنت دندان بوجود آورد، به طوری که امروزه با استفاده از تکنیک کاشت ایمپلنت دندان در یک روز بسیاری از بیماران تصمیم به انجام کاشت دندان گرفته اند.
 
 

قیمت ایمپلنت یک روزه چقدر است؟

ایمپلنت جایگزین ریشه دندان می‌شود و در داخل استخوان فک قرار می‌گیرند. اندازه های ایمپلنت با یکدیگر متفاوت است. جنس ایمپلنت دندانی از تیتانیوم خالص یا آلیاژ آن است. در واقع ایمپلنت ها خاصیت بیولوژیکی دارند و با بدن شما سازگار هستند.
ایمپلنت یک روزه یک روش کاشت دندان است که به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. در روش کاشت دندان سنتی دوره بهبود پس از کاشت پایه و پیش از نصب تاج دندان بسیار طولانی است در صورتی که فرایند ایمپلنت یک روزه روشی کاملا خاص و کاربردی است که با استفاده از آن جای خالی دندان در یک روز توسط پایه ایمپلنت و تاج دندانی پر می شود. قیمت ایمپلنت یک روزه بسیار مورد توجه افرادی است که خواهان کاشت دندان در سریعترین زمان ممکن هستند. این قیمت بین 25 الی 35 درصد بیشتر از روش سنتی می باشد و این افزایش قیمت به دلیل پروسه ی انجام کار، مواد و متریال اضافی که نسبت به روش سنتی استفاده می شود.
 
 
ایمپلنت یک روزه - دکتر سمیه ابراهیم گل
 

قیمت ایمپلنت یک روزه در سال 1400

همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد با ایمپلنت یک روزه تمام مشکلات دندانی به صورت یکجا حل می‌شود. و همچنین راجب تفاوت قیمت ایمپلنت یک روزه با نوع سنتی اطلاعات لازم داده شد و اینکه این افزایش قیمت برای چه منظوری است. به طور کلی قیمت ایمپلنت یک روزه در سال 1400 با برند ایمپلنت آمریکایی درجه یک چیزی در حدود 8 میلیون و 900 هزار تومان تا 12 میلیون و 900 هزار تومان می باشد.
 

مراحل کاشت دندان در یک روز چگونه است؟

کاشت پایه های ایمپلنت در یک روز با ایمپلنت سنتی فرقی ندارد. در دو حالت باید پیچ های ایمپلنت درون فک ثابت شوند. متخصص ایمپلنت ابتدا عکس ها و اسکن های سه بعدی (CBCT) بیمار را بررسی می کند و بعد از بی حس نمودن لثه عمل جراحی را انجام می دهد و سپس پیچ های ایمپلنت را در استخوان فک قرار می‌دهد. با این تفاوت که در همان روز با قرار دادن روکش بر روی پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر، دندانی زیبا و طبیعی را به شما هدیه می دهد.
 
 

فواید و مزایای کاشت دندان فوری یک روزه

در روش ایمپلنت سنتی بعد از اینکه دندان کشیده می شد باید مدتی زمان می گذشت تا جای لثه ها التیام پیدا کنند. سپس با گذاشتن پیچ ها در درون استخوان فک، باید دوباره زمان زیادی سپری می شد تا دندان ها ساخته شود. در اصل باید نزدیک 5-6 ماه بدون دندان گذرانده می شد. اما در کاشت دندان فوری یک روزه بلافاصله بعد از جایگذاری پیچ های ایمپلنت در استخوان فک، روکش دندان مخصوص همان بیمار در همان روز یا نهایتا در فاصله زمانی کمتر از یک هفته به بیمار تحویل داده می شود و این مورد یعنی تحول بزرگ و شگرفی در علم دندانپزشکی. همچنین با وجود تحویل سریع و زودهنگام روکش دندان ماندگاری این نوع ایمپلنت نیز بسیار بالا بوده و در صورت انجام مراقبت های لازم آسیبی به آن وارد نمی شود و نیازی به ترمیم ندارد.
 

معایب ایمپلنت در یک روز

با وجود داشتن مزایا و فوید فراوان ایمپلنت در یک روز، یکسری معدود معایبی نیز ممکن است در این بین وجود داشته باشد. خطر عمده آن احتمال شکست ایمپلنت می باشد. به طور کلی کاشت ایمپلنت در یک روزه زمان کمتری برای تکمیل کل مراحل کاشت دندان می گذارد که نسبت به روش سنتی که بعد از جایگذاری ایمپلنت، بیمار 2 تا 7 ماه منتظر می ماند تا پیچ کاملاً با استخوان فک ادغام شود و استخوان در اطراف ریشه رشد می کند که عموما روش مطمئن تری بود، همیشه احتمال اندکی ریسک وجود دارد و همواره هر تکنولوژی جدیدی با کمی تهدید مواجه است. اما در کل جای نگرانی برای ایمپلنت یک روزه وجود ندارد زیرا این روش در مرکز ایمپلنت دکتر ابراهیم گل برای بسیاری از بیماران در داخل و خارج از کشور انجام شده است و به طور کلی اگر متخصص ایمپلنت به خوبی درمان خود را انجام دهد و مراقبت های پس از ایمپلنت نیز به درستی لحاظ گردد، احتمال ریسک و خطر کمتر از 1 درصد می باشد.
 

آیا کاشت ایمپلنت یک روزه و فوری همزمان با بازسازی استخوان امکان پذیر است؟

یکی از دغدغه های بزرگ بیماران هنگام انتخاب روش کاشت ایمپلنت یک روزه این است که باید مدت زیادی منتظر بهبود و گذراندن دوره درمان باشند. مخصوصاً اگر پیش از کاشت پایه نیاز به پیوند استخوان داشته باشند.
این انتظار ممکن است از 1 ماه تا یک سال یا حتی بیشتر زمان ببرد. این محدوده زمانی بسیار متغیر است اما در اصل بستگی به شرایط جسمانی بیمار و محل قرار گیری و کاشت پایه ایمپلنت دارد. حتی گاهی اوقات می شود ایمپلنت را همزمان با بازسازی استخوان انجام داد
اگر بیمار جراحی سینوس لیفت را قبل از کاشت دندان انجام دهد باید حدود 2 تا 5 ماه منتظر بماند برای انجام کاشت دندان و پس از آن پروسه قالبگیری و تحویل روکش، اما باز هم در شرایط خاصی نیز که پایداری اولیه کافی در استخوان فک بیمار وجود داشته باشد می توان کاشت دندان را همزمان با جراحی سینوس لیفت انجام داد. به طور کلی همه این موارد بستگی به شرایط بیمار و تشخیص دندانپزشک و متخصص ایمپلنت دارد.
 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران
 
 

افراد مناسب برای جراحی ایمپلنت دندان در یک روز چه کسانی هستند؟

در وهله اول باید اذعان داشت که همه افراد واجد شرایط جراحی ایمپلنت دندان در یک روز نیستند. اگر تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد و بافت دهان و دندان شما نیز کاملا سالم باشد می توانید جراحی ایمپلنت دندان در یک روز را انجام دهید. در این صورت باید از دندان های خود بیشتر از قبل مراقبت کنید و بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید، از داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند استفاده نکنید و در نهایت اینکه نباید دندان قروچه داشته باشید.
به طور معمول جراحی ایمپلنت دندان در یک روز برای افرادی که دچار تحلیل استخوان فک نشدند و نیازی به تکنیک‌های عمل جراحی پیشرفته ندارند می‌توانند با ایمنی و درصد موفقیت بالا انجام شود.
 

فیلم ایمپلنت یک روزه با روکش فوری

ایمپلنت یک روزه با روکش فوری به منظور جایگزین کردن دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد. در روش های کاشت ایمپلنت سنتی ، دوره بهبود پس از کاشت پایه و پیش از نصب تاج دندان حدود سه تا شش ماه زمان می برد در صورتی که فرایند ایمپلنت یک روزه روشی کاملا خاص و کاربردی است که با استفاده از آن جای خالی دندان در یک روز توسط پایه ایمپلنت همراه با روکش جایگزین می شود. دندانپزشکان معتقدند که بیمار پیش از هر گونه جراحی بهتر است فیلم و عکس آن عمل را مشاهده نماید. مثلا با مشاهده فیلم زیر می توانید اطلاعات کاملی از ایمپلنت یک روزه با روکش فوری بدست بیاورید.
 
ایمپلنت در یک روز - دکتر سمیه ابراهیم گل
 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت
 
 

کاشت دندان یک روزه در تهران

در مرکز تخصصی ایمپلنت دندان دکتر ابراهیم گل، درمان های تخصصی ایمپلنت مثل کاشت دندان یک روزه و دیجیتالی توسط بهترین متخصصان ایمپلنت دندان در تهران و با استفاده از بهترین و معتبرترین تکنیک ها و تکنولوژی های روز دنیا انجام می گردد.
در این مرکز از ایمپلنت هایی استفاده می شود که برای افراد خاص مثل دیابتی و یا افراد سیگاری و یا حتی افرادی که از پوکی استخوان رنج می برند قابل استفاده است و علاوه بر همه این موارد گارانتی مادام العمر پاسپورتی که در خارج از کشور هم معتبر می باشد ارائه می گردد.
به همین دلیل کلیه بیماران عزیزی که در تهران و یا در حومه تهران مانند: کرج، شهریار، اندیشه، رباط کریم، شهر ری، اسلامشهر ، پرند، پردیس و .... ساکن هستند می توانند بلافاصله از این امکان خوب و شگرف استفاده کنند همچنین دیگر مراجعه کنندگان و بیماران گرامی از سراسر ایران و یا حتی خارج از ایران نیز می توانند با برنامه ریزی منظم در زمان کوتاهی از کاشت دندان یک روزه بهره مند گردند، برای اطلاعات بیشتر و هماهنگی های لازم لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید .
 

86128996     -  88082941

 
ایمپلنت یک روزه - ویدیو نظرات بیماران دکتر ابراهیم گل
 
 

ایمپلنت یک روزه دندان

کاشت ایمپلنت + روکش دندان + تحویل فوری حتی یک روزه

ایمپلنت یک روزه - کاشت ایمپلنت و روکش دندان - تحویل فوری حتی یک روزه

ایمپلنت دندان ( Dental Implant ) یا فیکسچر در اندازه ریشه دندان جایگزین دندان از دست رفته می شود.
پس از جوش خوردن ایمپلنت قالبگیری انجام می شود و پس از ساخته شدن پروتز در لابراتوار، روکش به بیمار تحویل داده می شود؛
گاهی می شود این پروسه را حتی در یک روز انجام داد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
پس هر چه سریع تر برای تعیین وقت چکاب و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
 
 
 

 

مقالات مرتبط :
معایب و مزایای ایمپلنت دندان در مقایسه با روش‌های دیگر
مراحل کاشت ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان تیتانیومی بهتر است یا زیرکونیا؟
معاینه و مشاوره پیش از کاشت ایمپلنت
مزایای ایمپلنت نسبت به روش های دیگر جایگزینی دندان ها
قبل از کاشت ایمپلنت چه نکاتی را باید بدانیم؟
سن مناسب کاشت ایمپلنت دندان
آشنایی با بخش های مختلف ایمپلنت دندان
دلایلی که باعث میشوند کاشت ایمپلنت دندان ناموفق باشد
چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت دندان بکارند؟
جراحی کاشت ایمپلنت دندان با لیزر
مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت
عوارض احتمالی دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت
انواع ایمپلنت دندان و کاربردهای آن چیست؟
ضد عفونی ایمپلنت ها چگونه انجام می شود؟
روشهای افزایش دوام و مراقبت از ایمپلنت دندان چگونه است؟
انواع دندان مصنوعی کامل بر پایه ایمپلنت
شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت چیست؟
قطعات دندانی
 

نظرات

captcha Refresh
۱۳۹۹/۱۲/۱۹۰۰
پاسخخانم دکتر عمل کامپوزیت دندان چقدر طول می کشد و به چند جلسه نیاز دارد؟
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۲۰۰۰

سلام وقت خوش

کامپوزیت دندان در یک جلسه انجام میشود و زمان آن به تعداد واحدهای کامپوزیت مورد نیاز بستگی دارد.

 

دسته بندی مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان گلستان - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، خیابان گلستان)