این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

مطب ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

ایمپلنت دیجیتال | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

ایمپلنت دیجیتال  | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

ایمپلنت دیجیتال - یکی از تکنولوژی های جدید در دندانپزشکی ایمپلنت دیجیتال می باشد، که از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرارگیری رشته های عصبی استفاده می کند.

1402/04/21
13,093
6

ایمپلنت دیجیتال  | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

ایمپلنت دندان قطعه ای از جنس تیتانیوم است که با استفاده از جراحی درون استخوان فک قرار داده می شود و پس از مدتی ایمپلنت جوش می خورد و روکش دندان روی آن قرار داده می شود.
 
فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 

ایمپلنت دندان

اغلب درمان کاشت دندان پروسه ای زمان بر است و این مورد که شخص باید بدون دندان بماند ممکن است نگران کننده باشد، زیرا بیماران پس از کاشت پایه تیتانیومی باید برای کاهش التهاب و محکم شدن ریشه فلزی مدتی را بدون دندان طی می کنند.

اما تکنولوژی جدید ایمپلنت دیجیتال این مشکلات را برطرف نموده و  بلافاصله پس از جایگذاری پایه در استخوان فک، روکش موقت روی آن قرار می گیرد.

 
ایمپلنت دیجیتال - دکتر سمیه ابراهیم گل
 
 

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال یکی از تکنولوژی های در دندانپزشکی است، که از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت ایمپلنت را با کمترین شکاف در فک طراحی کند.

دندانپزشکی با محوریت دیجیتال می تواند جایگزین مناسبی برای روش های درمان ایمپلنت معمولی باشد. با اطمینان می توان گفت در آینده، دندانپزشکی دیجیتال کاملا مرسوم خواهد شد و روند درمان ایمپلنت ، سرعت ، دقت، کیفیت، و زیبایی کار نهایی افزایش می یابد. مقالات و اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دیجیتال را از این سایت northpointefamilydental مشاهده بفرمائید.

 

فیلم کامل ایمپلنت دیجیتال

 

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

قطعات به کار رفته در استخوان فک یا همان فیکسچر ها در ایمپلنت دیجیتال و معمولی کاملا شبیه به هم هستند مهم ترین تفاوت در تکنولوژی مورد استفاده و روند درمان است. تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در جراحی، حداقل برش است.

در ایمپلنت دیجیتال، با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری ، وضعیت دقیق فک و ناحیه بی دندانی را بررسی می کنند تا بتوانند کمترین برش را بر روی لثه انجام دهند. در نهایت توسط راهنمای جراحی (guide surgery) جراحی ایمپلنت دیجیتالی با بالاترین دقت انجام می شود.

به همین علت است که ایمپلنت های دیجیتال دیگر نیاز به بخیه و کشیدن بخیه ها ندارد. همچنین به علت برش کمتر بیمار درد و خونریزی کمتری را تجربه می کنند. همچنین به علت بررسی دقیق در این نوع درمان ، موفقیت در این درمان ها بسیار بالاتر است.

تفاوت دیگر هزینه نسبتا بالاتر نوع دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی می باشد، اما ایمپلنت دیجیتال با وجود اینکه هزینه بیشتری دارد اما پروتز دندانی آن با توجه به تکنولوژی روز دنیا ساخته می شود و بسیار دقیق تر و با ظرافت بیشتری نسبت به نوع معمولی می باشد.

در نهایت باید اشاره کرد که زمان انجام کاشت ایمپلنت معمولی ممکن است حتی چندین ساعت زمان ببرد در صورتیکه کاشت ایمپلنت دیجیتال به کمتر از 30 دقیقه زمان نیاز دارد. ایمپلنت دیجیتال به معنای راحتی بیشتر برای بیمار، مدت زمان ریکاوری کوتاه تر و هزینه های کمتر در بلند مدت است.

به طور کلی کاشت دندان دیجیتالی یک روند درمان بدون درد و راحت را برای بیمار فراهم می آورد تا در کوتاه ‌ترین زمان ممکن، زیبایی لبخند و عملکرد طبیعی دندان برای بیمار حاصل شود.

 
 

محاسن و معایب ایمپلنت دیجیتال

کاشت دندان دیجیتالی به معنای راحتی بیشتر برای بیمار ، دوره بهبودی کوتاهتر و دقت عمل بسیار بالاتر است. معمولا نیاز به بخیه وجود ندارد به طبع آن تورم و درد و خونریزی هم بسیار کمتر می باشد، طول زمان درمان کاهش می یابد و تعداد جلسات مراجعه بیمار نیز کاهش می یابد.

همچنین احتمال عفونت نیز به دلیل کاهش التهابات بسیار کمتر است و در نهایت به دلیل خواسته بسیاری از بیماران روکش دندان در همان جلسه و یا در اولین جلسه بعد از کاشت دندان به بیمار تحویل داده می شود.

 

معایب ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتالی در واقع از لحاظ ساختار مشابه ایمپلنت معمولی می باشد و در روند و تکنولوژی مورد استفاده در طول درمان، با یکدیگر فرق دارند. به همین علت نمی توان گفت که ایمپلنت دیجیتال به نسبت ایمپلنت های معمولی دارای معایب است.

در واقع تنها معایب ایمپلنت دیجیتال نسبت به نوع معمولی، هزینه بیشتر آن است که نمی توان به عنوان یک عیب درمانی نام برد. با توجه به محاسن و معایب ایمپلنت دیجیتال، این نتیجه به دست می آید که ایمپلنت دیجیتال واقعا ارزشمند می باشد.

 

قیمت ایمپلنت دیجیتال

قیمت ایمپلنت دیجیتال به دلیل استفاده از تجهیزات بیشتر و تخصص بیشتر از طرف مطب و پزشک هزینه ی بیشتری به نسبت ایمپلنت معمولی دارد. در واقع همان طور که می دانید این روش یکی از جدیدترین روش ها برای کاشت دندان می باشد.

بنابراین طبیعی است که هزینه های آن به نسبت سایر روش کمی متفاوت باشد استفاده از دستگاه های پیشرفته که تهیه آن ها می تواند هزینه های زیادی در برداشته باشد اما در مقابل دقت بالا و دیجیتالی بودن آن یک مزیت به حساب می آید.

در روش ایمپلنت دیجیتال نیز بکارگیری برند مناسب برای کاشت ایمپلنت همانند روش معمولی از اهمیت بالایی برخوردار است. جنس و کیفیت روکش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. که این مورد هم بر قیمت ایمپلنت دیجیتال تاثیر مستقیم دارد.

به طور کلی محدوده قیمت ایمپلنت معمولی از 13 میلیون تومان به بالا می باشد، این هزینه برای ایمپلنت دیجیتال 30 درصد گران تر می باشد و اینکه برای ایمپلنت های با کیفیت بالاتری انجام می شود مانند برند های آمریکایی، پس برای محاسبه دقیق قیمت ایمپلنت دیجیتال با مطب دکتر ابراهیم گل تماس بگیرید.

 
کاشت دیجیتالی دندان - دکتر سمیه ابراهیم گل
 

مراکز ایمپلنت دیجیتال در تهران

مراکزی که ایمپلنت دیجیتال انجام می دهند ، باید دارای ابزار و امکانات به روز باشند تا بتوانند ایمپلنت دیجیتال را به بهترین و بالاترین دقت انجام دهند. همچنین در مراکز ایمپلنت دیجیتال متخصصین با تجربه و تخصص برای انجام این عمل را داشته و دوره ها و آموزش های لازم را در این خصوص انجام داده باشند.

بهترین مراکز ایمپلنت دیجیتال در تهران در غرب و شرق تهران حضور دارند که ایمپلنت دیجیتال را با استفاده از تجهیزات روز دنیا و همکاری با شرکت ها و لابراتوار های معتبر برای بیماران انجام می دهند، برخی از این مراکز، کلینیک مدرن در شرق تهران و کلینیک دکتر سجودی با همکاری شرکت مگاژن در غرب تهران و کلینیک دکتر ابراهیم گل واقع در شهرک غرب تهران و همچنین مرکز ایمپلنت غرب تهران؛ ایمپلنت دیجیتال را از صفر تا صد انجام می دهند.

شما می توانید برای انجام ایمپلنت دیجیتال در تهران به دندانپزشکی دکتر سمیه ابراهیم گل جراح ایمپلنت دیجیتال مراجعه کنید و با استفاده از روش های دیجیتال و استفاده از تجهیزات دیجیتال اقدام به کاشت دندان نمائید.

 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت
 
 
ویدیو نظرات بیماران دکتر ابراهیم گل
 
 

ایمپلنت دیجیتال دندان

کاشت ایمپلنت + روکش دندان + تحویل فوری حتی یک روزه

کاشت ایمپلنت و روکش دندان - تحویل فوری حتی یک روزه

ایمپلنت دندان ( Dental Implant ) یا فیکسچر در اندازه ریشه دندان جایگزین دندان از دست رفته می شود.
پس از جوش خوردن ایمپلنت قالبگیری انجام می شود و پس از ساخته شدن پروتز در لابراتوار، روکش به بیمار تحویل داده می شود؛
گاهی می شود این پروسه را حتی در یک روز انجام داد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
پس هر چه سریع تر برای تعیین وقت چکاب و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
 
 
 

مقالات مرتبط :

ایمپلنت دندان چیست؟ | هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1403

بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران

ایمپلنت فوری دندان | مزایای کاشت ایمپلنت دندان فوری + قیمت 1403

متخصص ایمپلنت | بهترین متخصص ایمپلنت از نگاه بیماران

جراحی لثه با لیزر و هزینه آن و بیماری های لثه چیست؟

کشیدن دندان عقل + [هزینه جراحی دندان عقل]

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
سیمین
۱۴۰۱/۰۵/۲۵۰۰
پاسخ

من 10سال است از دندان مصنوعی استفاده میکنم و بالای 50 سال سن دارم میتونم از ایمپلنت دیجیتالی برای ثابت کردن دندونام استفاده کنم ؟

دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۱/۰۶/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم سیمین عزیز
ممکن است تحلیل استخوان داشته باشید و ایمپلنت دیجیتالی برای شما امکان پذیر نباشد، بهتر است عکس CBCT بندازید و برای ما ارسال کنید
برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله زیر را هم درباره ایمپلنت دندان مطالعه کنید:
https://drebrahimgol.com/what-is-dental-implant

ناشناس
۱۴۰۰/۰۳/۲۲۰۰
پاسخببخشید چه مارک ایمپلنتی رو به کار میبرید و هزینش چطوریه؟
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۰۳/۲۶۰۰

سلام روز بخیر

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مطب تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنن.

شماره تماس: 86128996

و یا در صورت تمایل مقاله زیر در ارتباط با ایمپلنت دندان را مطالعه بفرمایید.

https://drebrahimgol.com/what-is-dental-implant

ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۹۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
خانم دکتر من یک سال پیش دندان عقلم رو جراحی کردم
ولی از جراحی به بعد احساس کشیدگی در ناحیه ای که بخیه خورده دارم.احساس بدی دارم و کلا خیلی اذیت میشم لطفا کمکم کنید
دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۱۲/۲۰۰۰

سلام روز بخیر

به دلیل تغییرات خصوصیات ناحیه در اثر جراحی و بخیه،امکان حس کشیدگی وجود دارد و مورد عجیبی نیست.این کشیدگی میتواند نرمال باشد اما باید ناحیه حتما معاینه شود تا مشخص گردد ربطی به جراحی دندان عقل دارد یا خیر

در صورت تمایل میتوانید مقاله در ارتباط با دندان عقل را مطالعه کنید:

https://drebrahimgol.com/what-is-a-wisdom-tooth

 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

dr. ebrahimgol location