header-image

کامپوزیت ونیر چیست؟

لمینیت های کامپوزیتی :
لمینیت کامپوزیتی یک پوسته است که برای استفاده از آن دیگر نیازی به تراشیدن دندان و قالب گیری نمی باشد و به صورت مستقیم این لایه توسط اشعه روی دندان چسبانده می شود و به صورت لایه ای محافظ روی مینای دندان قرار می گیرد. ثبات رنگ و قیمت لمینیت کامپوزیتی کمتر از سرامیکی است. مواقعی که دندان ها دچار شکستگی، ترک های کوچک و یا تحلیل شده باشند، از لمینیت کامپوزیتی استفاده می کنند و روی دندان های آسیب دیده قرار می دهند.
 لمینیت ‌های کامپوزیتی به دو روش مستقیم و غیرمستقیم ساخته می‌شوند. در روش مستقیم لمینیت کامپوزیتی در یک جلسه روی دندان گذاشته می‌شود و پزشک آن را به شکل دلخواه درمی آورد. در روش غیرمسقیم ابتدا مواد در لابراتوار ساخته می شود، سپس در مطب روی دندان قرار داده می شود. لمینیت کامپوزیتی جهت رفع فرم بد دندان، رنگ زرد و سیاه، فاصله میان دندان ها، ترک خوردگی و شکستگی دندان و ... استفاده می شود.
مهم ترین تفاوت لمینیت های سرامیکی و کامپوزیتی استحکام و طول عمر آن ها می باشد. لمینیت ‌های سرامیکی نیز به طور غیرمستقیم تهیه می‌شوند.

موارد عدم استفاده استفاده از لمینیت کامپوزیتی :
•    بیماران با سایش شدید
•    افراد با عادات دهانی مثل دندان قروچه 
•    بهداشت دهانی ضعیف
•    به هم ریختگی های دندانی شدید

ساعات كاري

شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح تا 21 شب
پنجشنبه و جمعه 9 تا 12 ظهر

مختصری درباره ما

دكتر ابراهيم گل فارغ تحصيل رشته دندانپزشكي از دانشگاه تهران مي باشند و سال 1390 شروع به فعاليت در اين رشته نموده اند.

تماس با ما

سعادت آباد ، پایین تر از چهارراه سرو ، بلوار پاکنژاد، ابتدای 18 متری مطهری ، جنب داروخانه گودرزی ، پلاک 14 طبقه دوم ، واحد 4

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh