این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

مطب ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403

لمینت دندان چیست؟ افرادی که دندان های زیبا و سفیدی ندارند و از لبخند زیبا برخوردار نیستند، به دنبال دندان هایی زیبا و سفید هستند. لمینت دندان راه چاره برای این افراد است.

1402/04/18
107,244
27

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403

 

لمینت دندان (Dental laminate) که گاهی به آن ونیر نیز گفته می شود روشی برای سفید و جذاب کردن دندان ها است. به طور کلی لمینت روکش نازکی همرنگ دندان است که برای بهبود زیبایی لبخند و ظاهر کلی فرد طراحی شده است. وقتی قطعات کوچک لمینت روی دندان ها قرار می‌گیرند، باعث تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان‌ها به وضعیت دلخواه فرد می شوند.

یکی از شیک‌ترین و بهترین کارهای زیبایی برای دندان‌ها لمینت دندان می‌باشد. در این روش هر کسی می‌تواند لبخندی زیبا، دندان‌های سفید و یکدست داشته باشد. بسیاری از کارهای زیبایی و درمانی در دندان‌پزشکی برای داشتن دندان‌هایی بی نقص و مرتب وجود دارد که لمینت با توجه به استحکام و زیبایی که دارد بهترین روش‌ محسوب می‌شود.

 
فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 

لمینت دندان - امروزه افرادی که دندان های زیبا و سفیدی ندارند و از لبخند زیبا برخوردار نیستند، به دنبال دندان هایی زیبا و خوش فرم و سفید هستند. لمینت دندان راه چاره برای این افراد است که روی سطح جلویی دندان را پوشش می دهد و باعث می شود اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند.

لمینت دندان لایه ای هم رنگ دندان ها است که باعث می شود فرم و رنگ دندان ها اصلاح شود و فاصله میان دندان ها بسته شود، همچنین بر روی دندان هایی که شکستگی دارند انجام می شود. علاوه بر این ها اگر دندان بدرنگ باشد، ترک خوردگی داشته باشد و یا کج باشد نیز می توان از لمینت برای درمان این مشکلات استفاده کرد. (توصیه می شود مقاله ایمپلنت دندان را نیز مشاهده کنید )

 

مشاوره لمینت دندان

 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  کامپوزیت ونیر چیست؟
 
 
لمینت سرامیکی و کامپوزیتی
 
 

لمینت دندان

لمینت دندان یا همان ونیر بر اساس جنس و ساخت 2 نوع سرامیکی و کامپوزیتی دارند. بعد از لمینت دندان ها بسیار خوش فرم، مرتب و سفید می شوند و از درخشندگی بالایی هنگام لبخند زدن و حرف زدن برخوردار می شوند.

در اکثر موارد برای چسباندن لمینت دندان بر روی دندان یک لایه روی دندان را تراش می دهند تا سطح دندان صیقلی و صاف شود و قسمت های تیره رنگ دندان بطور کامل از روی دندان برداشته شود.

در صورتی که بیمار مشکلات اکلوزالی نداشته باشد و همچنین رشد فک های او به حد نهایی خود رسیده باشد، می توان از لمینت دندان به جای ارتودنسی استفاده کرد.

 
قیمت لمینت دندان
 

قیمت لمینت دندان در سال 1403

قیمت لمینت دندان با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در ابتدای سال با افزایش مواجه شد. به طوری که قیمت لمینت دندان در سال 1403 در دندانپزشکی های شهر تهران به فاکتور های متعددی بستگی دارد برای آگاهی از قیمت لمینت دندان با مطب دکتر ابراهیم گل تماس بگیرید.

 
 
 دکتر ابراهیم گل درمان های تخصصی دندانپزشکی در زمینه زیبایی از جمله لمینت دندان با روکش های فوق نازک با استفاده از بهترین برندهای دنیا انجام می دهد. همچنین کامپوزیت و بلیچینگ دندان هم در مطب دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل انجام می شود.
علاوه بر این لومینیرز،و لمینت های IPS و E-MAX با بهترین کیفیت و متریال در مطب دکتر ابراهیم گل انجام می گردد.
 
 
 
اگر نیاز به مشاوره در زمینه لمینت دارید با این شماره 86128996 تماس بگیرید
 
 

لمینت سرامیکی (ونیر سرامیکی)

لمینت سرامیکی یا همان پرسلن ونیر یک پوسته نازک سرامیکی به قطر 5 الی 6 میلی متر می باشد و با کمک باندهای خاصی روی دندانی که تراشیده شده است، چسبانده می شود.

لمینت های سرامیکی مقاومت و ثبات رنگشان بیشتر از لمینیت های کامپوزیتی است و در نتیجه ظاهر زیباتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند. این لمینت ها نور را به دندان منعکس می کنند و بخاطر سطح صاف و صیقلیشان کمتر دچار لکه می شوند.

 
 
 
 
ونیر سرامیکی

لمینت سرامیکی در مقابل مواد غذایی که رنگ دارند، مقاومت دارند. لمینت های سرامیکی انواع مختلفی دارند. یک نوع آن از فلدسپاتیک پرسلن درست شده است و به شکل پودر گذاری در لابراتوار روی مدلی که قالب گیری شده است، قرار داده می شود.

نوع دیگر و متداول لمینت های سرامیکی High pressed ceramic است که آن را به صورت پرس روی مدل قالب در کوره فرم می دهند. نوع سوم لمینت های سرامیکی به صورت ماشینی از بلوک های سرامیکی تراش داده می شوند.

 
فلدسپاتیک پرسلن
 

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیتی؟

پاسخ بستگی به شرایط و اولویت‌های شما دارد. اولین چیزی که باید پیش از این تصمیم بدانید، وضعیت دندان‌هاست. گاهی اوقات درمان‌های سفید کننده دندان (بلیچینگ) برای بهبود زیبایی دندان‌ها کفایت می‌کند اما گاهی نیز دندان‌ها به قدری ناهمراستا و یا ضعیف هستند که حتی لمینت نیز مناسب نمی‌باشد.

بنابراین باید شرایط دندان از جمله ضخامت مینا، استحکام و مقاومت دندان و هدف از درمان در نظر گرفته شود. حتماً باید هدف خود از لمینت کردن دندان‌ها را به صورت شفاف و مشخص به دندانپزشک بگویید تا شما را در تصمیم‌ گیری یاری نماید. 

 از نظر زیبایی لمینت سرامیکی بهترین روش است بنابراین اگر زیبایی و طبیعی بودن ترمیم برایتان از اولویت بالایی برخوردار است بهتر است این روش را انتخاب کنید. در صورتی که شدت یا گستردگی مشکل نیازمند ترمیم، زیاد باشد لمینت مناسب‌تر و در صورتی که مشکل خفیف‌تر باشد کامپوزیت که روشی محافظه کارانه تر است مناسب‌تر می‌باشد. 

 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران
 
 

اگر چند دندان خود را می‌خواهید لمینت کنید و هزینه برایتان اهمیت دارد لمینت کامپوزیتی ممکن است برایتان مناسب‌تر باشد. اگر کارتان فوری است و می‌خواهید ظرف یک جلسه دندان‌هایتان زیباتر شود لمینت کامپوزیتی روشی است که باید انتخاب کنید. 

اگر دندانی که می‌خواهید لمینت کنید تحت فشار زیادی قرار دارد لمینت سرامیکی مقاوم‌تر و مطمئن‌تر است. اگر مواد غذایی مصرف می‌کنید که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند یا سیگار می‌کشید لمینت سرامیکی که در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاوم‌ است برای شما مناسب است. همچنین در سایت blogs.ubc اطلاعات کاملی وجود دارد. 

 

موارد استفاده از لمینت سرامیکی:

1. از بین بردن فواصل دندانی با استفاده از لمینت دندان
2. اصلاح به هم ریختگی های متوسط دندانی با کمک لمینت دندان
3. درمان دندان های تیره و رنگ دار با کمک لمینت دندان
4. درمان دندان های لکه دار با کمک لمینت دندان
5. درمان دندان هایی که لب پر  شده اند

 
سرامیکی یا کامپوزیتی
 
 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت
 
 

معایب لمینت های سرامیکی:

1. لمینت های سرامیکی اکثرا در صورت شکست باید عوض شوند.
2. عمر متوسط لمینت های سرامیکی معمولا 10 سال است و پس از ان باید اقدام به تعویض آن نمود.
3. در صورت تراش بیش از حد و رسیدن به عاج دندان، باند ضعیف شده و ممکن است لمینت سریعتر بیفتد.
4. لمینت های سرامیکی در دندان ها با پوسیدگی گسترده و یا پر کردگی های قدیمی به کار نمی اید.
5. پس از چسباندن لمینت بر روی دندان رنگ و شکل آن دیگر قابل تغییر نمی باشد.
6. هزینه لمینت های سرامیکی مقداری بالاست و همه افراد قادر به استفاده از آن نیستند.

 
معایب لمینت های سرامیکی
 

مزایای لمینت های سرامیکی:

1. لمینت های سرامیکی به علت انعکاس نور روی دندان، زیبایی دندان دو چندان می شود.
2. سطح شیشه ای سرامیکی لمینت رنگ نمی گیرد.
3. لک نشدن لمینت سرامیکی به دلیل تخلخل نداشتن پس از لعاب دادن سرامیک
4. عدم نیاز به بی حسی در لمینت سرامیکی

 

منابع استفاده شده در این مقاله:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cosmetic_dentistry

https://www.webmd.com/oral-health/guide/veneers

مشاوره لمینت دندان
 
 
لمینت دندان - ویدیوهای بیشتر
 
 
 دکتر ابراهیم گل درمان های تخصصی دندانپزشکی در زمینه زیبایی از جمله لمینت دندان با روکش های فوق نازک با استفاده از بهترین برندهای دنیا انجام می دهد. همچنین کامپوزیت و بلیچینگ دندان هم در مطب دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل انجام می شود.
علاوه بر این لومینیرز،و لمینت های IPS و E-MAX با بهترین کیفیت و متریال در مطب دکتر ابراهیم گل انجام می گردد.
 
 
 
اگر نیاز به مشاوره در زمینه لمینت دارید با این شماره 86128996 تماس بگیرید
 
 

 

مقالات مرتبط :

ایمپلنت دندان چیست؟ | هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1403

بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران

ایمپلنت دیجیتال | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

متخصص ایمپلنت | بهترین متخصص ایمپلنت از نگاه بیماران

جراحی لثه با لیزر و هزینه آن و بیماری های لثه چیست؟

کشیدن دندان عقل + [هزینه جراحی دندان عقل]

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403


 

کلمات کلیدی : ایمپلنت دندان - لمینت دندان - ایمپلنت فوری - ایمپلنت دیجیتال - بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - ایمپلنت یک روزه - مرکز ایمپلنت - متخصص ایمپلنت

نظرات کاربران

captcha Refresh
اینفوتک
۱۴۰۲/۱۱/۱۱۰۰
پاسخ

سلام مرسی از اطلاعات خوبتون، من قصد دارم لمینت انجام بدهم ممنون میشم من رو راهنما کنی، فقط قبلش یک سوال می دونی صدا سازی با هوش مصنوعی چطوری انجام میشه؟ حتما از سایت من بازدید کن
سپاس

سیده زهرا حسینی
۱۴۰۱/۱۰/۰۵۰۰
پاسخسلام ووقت بخیر خدمت خانم دکتر عزیز خواستم بدونم من دوتا از دندونهای آسیاب بالا وپایین سمت چپ و آسیاب سمت راست پایین ایپلنت انجام بدم و بعد کل دندونامو لمینت سرامیک انجام بدم چقد قیمتش میشه؟بیمه تکمیلی قبول میکنید؟ ؟ . نقدو اقساطی نمیشه؟ نوبت تو برج 11 داریدخواسته باشم بگیرم؟ممنون میشم پاسخ بدید.
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۱/۱۰/۰۹۰۰

سلام وقت بخیر خانم حسینی عزیز
عکس رادیوگرافی OPG یا CBCT دارید؟ اگر دارید لطفا عکستون رو برای ما ارسال کنید:
https://drebrahimgol.com/send-your-cbct
برای اطلاعات بیشتر درباره وقت دهی و دریافت نوبت لطفا با مطب تماس بگیرید همکارانم توضیحات کامل رو در این مورد خدمت شما اعلام می کنند :
شماره تماس :   86128996

سیده زهرا حسینی
۱۴۰۱/۱۰/۰۵۰۰
پاسخسلام ووقت بخیر خدمت خانم دکتر عزیز خواستم بدونم من دوتا از دندونهای آسیاب بالا وپایین سمت چپ و آسیاب سمت راست پایین ایپلنت انجام بدم و بعد کل دندونامو لمینت سرامیک انجام بدم چقد قیمتش میشه؟بیمه تکمیلی قبول میکنید؟ ؟ . نقدو اقساطی نمیشه؟ نوبت تو برج 11 داریدخواسته باشم بگیرم؟ممنون میشم پاسخ بدید.
مونا تبریزی
۱۴۰۱/۰۵/۰۴۰۰
پاسخفرق کامپوزیت و لمینت فقط جنس و قیمتشه یا فرق دیگه ای هم دارن
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۱/۰۶/۰۱۰۰

سلام وقت بخیر سرکارخانم تبریزی عزیز

لمینت و کامپوزیت هر دو برای زیبایی دندان ها استفاده می شوند، اما ساختار هر کدام، روند درمان، قیمت، جنس، زمان انجام کار و خیلی موارد دیگر متفاوت است، برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید همکارانم راهنمایی های لازم را خدمت شما اعلام می کنند .

شماره تماس: 86128996

شهاب فقهی
۱۴۰۰/۱۰/۱۱۰۰
پاسخسلام من دندون دومی بالا کنار نیش عقب تر هست با لمینیت میشه مرتب کرد؟
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۱۰/۲۸۰۰

سلام وقت بخیر جناب فقهی گرامی

بله ممکن هست با لمینت یا ارتودنسی نهایتا این درمان انجام شود، برای تعیین طرح درمان دقیق لطفا به صورت حضوری مراجعه کنید .

https://drebrahimgol.com/contact-us

Fateme Hosseini
۱۴۰۰/۰۸/۲۴۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
من از بچه گی یکی از دندانهای نیشم کوتاه مونده آیا با لمینیت میتونم درستش کنم
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۰۸/۲۶۰۰

سلام وقت بخیر سرکار خانم حسینی عزیز
بله امکان پذیر هست

Fateme Hosseini
۱۴۰۰/۰۸/۲۴۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
من از بچه گی یکی از دندانهای نیشم کوتاه مونده آیا با لمینیت میتونم درستش کنم
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۰۹/۲۲۰۰

سلام وقت بخیر خانم حسینی عزیز
بله ممکن هست با لمینت یا روکش دندان ، مشکل شما برطرف گردد . بهتر است جهت طرح درمان دقیق تر به صورت حضوری برای معاینه تشریف بیاورید .

آرمین سهرابی
۱۴۰۰/۰۳/۳۰۰۰
پاسخ

با سلام من یک مدتی هست که سه تا از دندان های جلوم از ته داره خورد میشه آیا با روکش حل میشه؟وتقریبا هزینش چقد هست؟

دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۰۳/۳۱۰۰

سلام روز به خیر

احتراما جهت اعلام نظر دقیق نیاز به مراجعه حضوری و معاینه و بررسی وضعیت دندان شما میباشد.

در صورت تمایل به تعیین وقت ویزیت لطفا با مطب تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنن.

شماره تماس: 86128996

 

سارا
۱۴۰۰/۰۱/۲۶۰۰
پاسخ

سلام من دندان های من روکشه میشه اینارو لمینت کنم

زلفی گل
۱۳۹۹/۱۲/۱۶۰۰
پاسخ

سلام ببخشید پدر بنده نزدیک 10 یا 15 سال هست که دندان های خودشو کشیده و استخوان فکش تحلیل رفته و بعدش پیوند استخوان انجام داده،آیا برای ایشون ایمپلنت دیجیتال قابل اجراست؟

دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۱۲/۱۷۰۰

سلام وقت بخیر جناب زلفی گل،باید پودر استخوان تزریق بشه.

در صورت تمایل می توانید مقاله زیر در ارتباط با ایمپلنت دندان را مطالعه کنید:

https://drebrahimgol.com/what-is-dental-implant

 

فیروزه رکن آبادی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳۰۰
پاسخ

لمینت سرامیکی فرقش با کامپوزیتی چیه

دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۰۸/۰۵۰۰

سلام وقت خوش سرکار خانم جعفری گرامی
اولین تفاوت در هزینه انجام کار است که لمینت به مراتب هزینه بیشتری نسبت به کامپوزیت دارد، دومین تفاوت در نحوه انجام کار است که لمینت در حداقل دو مرحله انجام می شود که مرحله اول قالبگیری و مرحله دوم ساخت روکش در لابراتوار و سپس تحویل به بیمار می باشد، که برای کامپوزیت در یک جلسه در مطب انجام می شود ، تفاوت بعدی در تراش دندان است که برای لمینت ممکن است دندان های بیمار تراش بخورد و در نهایت ماندگاری و زیبایی لمینت عموما از کامپوزیت بهتر می باشد.

رضا
۱۳۹۹/۰۶/۲۰۰۰
پاسخ

دندون های نیش من از بچگی جلو تر از بقیه دندون ها بوده، الان که 27 سالمه باز هم به همین شکله، می تونم با لمینت مرتب کنم دندون هام رو؟ ممنونم میشم راهنمایی کنید

دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۰۷/۱۵۰۰
سلام وقت بخیر جناب آقای رضا گرامی
ابتدا باید دندان های شما معاینه کلینیکی شود تا وضعیت آن بدرستی مشخص گردد سپس طرح درمان معین گردد، اما به احتمال زیاد ارتودنسی بهترین گزینه برای مشکل دندان های شما باشد.
محمد جواد پاوه ای اصل
۱۳۹۹/۰۶/۱۷۰۰
پاسخ

سلام وقت بخیر
لطفا هزینه کامل لمینت دندان را می فرمائید؟ تشکر

دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۰۶/۱۹۰۰
سلام وقت خوش
لطفا برای اطلاع دقیق قیمت لمینت دندان با شماره تلفن مطب تماس بگیرید:

شماره تماس :   86128996
کردبچه
۱۳۹۹/۰۲/۲۰۰۰
پاسخ

دکتر ابراهیم گل گرامی سلام من از گوگل اتفاقی اومدم سایت شما خیلی عالیه… اگر می خواهید به جای پرداخت هزینه های اضافی تبلیغات،سئو سایت یا حتی تبلیغ به گوگل و… به کمک تکنیک های جدید بازاریابی اینترنتی می توانید خیلی سریع (دوهفته تا دوماه) در صفحه اول گوگل باشید و روزانه بیش از هزاران نفر به سایت شما مراجعه کنند و از خدمات و محصولات شما استفاده کنند…

مسعود
۱۳۹۹/۰۲/۰۱۰۰
پاسخ

هزینه لمینت هر دندان چنده؟

دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۰۶/۱۸۰۰
سلام وقت خوش جناب آقای مسعود گرامی
لطفا برای اطلاع دقیق قیمت لمینت دندان با شماره تلفن مطب تماس بگیرید:

شماره تماس :   86128996

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

dr. ebrahimgol location