این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

مطب ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

ایمپلنت فوری دندان چیست؟ عوارض و مزایا + قیمت 1403

ایمپلنت فوری دندان چیست؟ عوارض و مزایا + قیمت 1403

ایمپلنت فوری یکی از روش های درمانی مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. می توان با استفاده از کاشت دندان فوری به راحتی و در زمان کوتاهی، دندانی را جایگزین نمود.

1402/10/16
27,130
4

همه ما در روند درمان هایمان به دنبال یک راه‌حل سریع و بهینه هستیم و می خواهیم هرچه سریعتر کارهایمان انجام شود. مثلا اگر برای درمانی بخواهیم بستری شویم به سرعت به دنبال ترخیص شدن از بیمارستان ها هستیم، یا هنگامی که برای ویزیت به مطب پزشک مراجعه می کنیم دوست داریم به سرعت نوبت ما فرا برسد و خیلی منتظر نمانیم و یا حتی هنگامی که دچار یک سرماخوردگی ساده هم می شویم و پزشک برای ما تجویز می کند که چند روز در منزل استراحت کنیم، عموما حوصله مان سر می رود و مشتاقیم هر چه زودتر از بستر بیماری خارج شویم.

حال برای امورات دندانپزشکی با توجه به تجربه نزدیک به دو دهه ما این مواردی که در بالا خدمت شما عرض کردیم، به مراتب شدید تر می باشد و مخصوصا در روند درمان هایی مثل کاشت دندان همه افراد بدون استثنا علاقه مند هستند که در سریع ترین زمان ممکن درمانشان خاتمه یابد، مخصوصا که بحث دهان و دندان که به زیبایی ظاهری صورت هم مربوط می شود.

دانشمندان و متخصصین دندانپزشکی برای تعجیل در روند این درمان کاشت ایمپلنت فوری دندان را معرفی کردند. آنها معتقدند که این درمان یک راه حل قابل اعتماد، دقیق و زود بازده می باشد همچنین ایمپلنت دندان فوری با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و تجربه‌ی دندانپزشکان متخصص به طور قابل توجهی زمان و هزینه (هزینه‌ هایی که بی دندانی ممکن است به شما تحمیل کند) را کاهش می دهد.

با استفاده از این درمان دندانپزشک پس از کشیدن دندان، بلافاصله ایمپلنت را در دهان شما قرار می دهد، همچنین می توانید در کمترین زمان حتی تا یک هفته روکش های خود را نیز تحویل بگیرید، البته؛ فراموش نکنید که این درمان متاسفانه برای همه افراد امکان پذیر نمی باشد بنابراین دقت کنید و پس از مشاوره با متخصصین تصمیم به درمان ایمپلنت فوری بگیرید، در این مورد ما در کنار شما هستیم تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم و اگر سوالی داشتید خوشحال می شویم با ما در ارتباط باشید، 88082941 و 86128996 شماره های تماس با ما می باشد.

 
فهرست مطالب سایت (کلیک کنید)
 

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری یکی از روش های درمانی مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. می توان با استفاده از کاشت دندان با تحویل فوری به راحتی و در زمان کوتاهی، دندانی را جایگزین نمود.

جنس ایمپلنت فوری تیتانیوم و یا مشتقات آن است و به شکل پایه دندان درون فک جاگذاری می شود. هدف از این پایه نگهداری تاج (روکش) دندان است و به عبارتی کاربرد بعنوان همان ریشه دندان طبیعی می باشد. که با استفاده از آن می توان به راحتی فضای بی دندانی را با گزینه مناسب که همان ایمپلنت فوری هست، جایگزین نمود.

بسیاری از افراد که اقدام به استفاده از روش ایمپلنت فوری نموده اند، از نتیجه این عمل بسیار راضی هستند، در انتهای مقاله می توانید ویدیو نظرات بیماران راضی را مشاهده نمائید.

به طور کلی ایمپلنت دندان فوری یک روش کاشت دندان است که بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت در فک قرار می گیرد. معمولاً می تواند طی دو هفته پس از کشیدن دندان انجام شود و هنوز هم یک ایمپلنت دندان فوری در نظر گرفته می شود.

پس از آن می توانیم با قرار دادن تاج بر روی ایمپلنت فوری در یک روز، دندانی طبیعی در دهان خود جای گذاری کنیم. این ایمپلنت ها به صورت پیچ هستند و در استخوان جای می گیرند. شاید برخی از افراد تصور کنند ایمپلنت در یک روز مناسب نباشد.

کاشت دندان فوری یک روش کاشت ایمپلنت است که به منظور جایگزین کردن دندان های از دست رفته و شکسته مورد استفاده قرار می گیرد.

پایه های ایمپلنت شبیه ریشه دندان های طبیعی در استخوان فک عمل کرده و پایه بسیار مستحکمی برای سوار کردن تاج های دندانی که ظاهری شبیه دندان های طبیعی دارند؛ بوجود می‌آورد. در این سایت nobelbiocare می توانید مقالات بیشتری را درباره ایمپلنت فوری مطالعه کنید.

 
 
ایمپلنت فوری - دکتر سمیه ابراهیم گل
 

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت عادی

ایمپلنت های فوری، در واقع همان ایمپلنت های ساده هستند که سرعت بیشتری در جوش خوردن پایه فک دارند و طول درمان آن ها بسیار کمتر از ایمپلنت های ساده هستند.

تمامی مراحل ایمپلنت دندان به صورت تک جلسه ای انجام می شود، عمده تفاوت اصلی ایمپلنت فوری با نوع عادی آن در زمان انجام کار و هزینه کلی می باشد، که در کاشت دندان به صورت فوری زمان بسیار کمتر و هزینه انجام کار تا حدودی بیشتر می باشد.

 

مراحل انجام کاشت فوری دندان

به دو صورت ایمپلنت فوری برای بیماران انجام می شود، در مورد اول برای بیمارانی که هنوز ریشه دندان قبلی در استخوان فک آنها باقی مانده دندانپزشک در همان لحظه که ریشه را خارج می کند، ایمپلنت دندان کاشته می شود و در صورت لزوم بازسازی یا پیوند استخوان نیز انجام می شود.

در روش بعدی برای بیمارانی هست که می خواهند در همان روز جراحی روکش دندان را نیز تحویل بگیرند، در این روش همانند ایمپلنت دیجیتال با استفاده از تکنیک های خاصی در همان روز یا نهایتا ظرف مدت یک هفته روکش دندان به بیمار تحویل داده می شود.

نحوه کاشت فوری دندان دقیقا مانند ایمپلنت عادی است و پایه به هر حال باید به استخوان فک شما جوش بخورد. تنها تفاوت این روش این است که یک تاج موقتی در همان روز کاشت پایه برای شما ساخته شده و تا آماده شدن تاج دندان اصلی روی پایه ایمپلنت سوار می شود.

 

مزایای کاشت دندان فوری

طول درمان کوتاهتر است: در روش عادی ایمپلنت، معمولا باید جای خالی دندان پر شود و لثه به طور کامل بهبود پیدا کند. بعد از اینکه جای خالی پر شد. جراح با کمک دریل دندانپزشکی استخوان فک را سوراخ می کند تا جا برای ایمپلنت باز شود. پایه ایمپلنت گذاشته می شود اما در روش کاشت فوری بلافاصله این عمل صورت می پذیرید.

همچنین عوارض در این عمل به حداقل می رسد و نتایج در دراز مدت بهتر از سایر روش های جایگزینی دندان است. از دیگر مزایای مهم این روش این است که درمان ها در یک چلسه انجام می شود، که علاوه بر تسریع روند بهبودی بیمار موجب رضایت بالای بیماران نیز می گردد.

 

طول عمر ایمپلنت دندان فوری چقدر است؟

ایمپلنت دندان شما ممکن است به مرور زمان مقداری سایش را تجربه کند، اما این موضوع در هر بیمار متفاوت است. به طور کلی می توان انتظار داشت که ایمپلنت فوری شما بین 15 تا 20 سال به طول انجامد. به خصوص اگر از طریق بهداشت دهان و دندان و معاینات منظم متخصص ایمپلنت هر شش ماه یکبار، از ایمپلنت فوری خود مراقبت کنید.

 
 

عوارض ایمپلنت فوری دندان

برخی از عوارض کوتاه مدت ایمپلنت دندان به صورت فوری، عفونت، خونریزی، آمفیزم، هماتوم و .. می باشد. این عوارض در کوتاه مدت بروز می نمایند و به سرعت برطرف می شوند.

البته عدم رعایت فاصله مناسب بین ایمپلنت و دندان طبیعی از جمله دیگر عوارضی می باشد که در ایمپلنت فوری با آن روبرو هستیم. در روش معمول بین دو ایمپلنت معمولا کمتر از 3 میلی متر و بین دندان ایمپلنت و طبیعی کمتر از 2 میلی متر باید فاصله باشد.

 

معایب کاشت دندان فوری

ایمپلنت فوری حدود 10 درصد امکان موفقیت درمان ایمپلنت را کاهش می دهد همچنین از قیمت بالاتری برخوردار است به این علت که یک پروتز موقت بصورت اضافه برای بیمار لحاظ می شود. در واقع هزینه یک پروتز اضافه از بیمار دریافت می شود. علاوه بر آن به هزینه لابراتوار هم هزینه ای به منظور زمان فوق العاده ای که برای ساخت روکش می گذارد اضافه می گردد.

 

ایمپلنت فوری دندان جلو

کاشت دندان فوری را بیشتر برای دندان جلو استفاده می شود. زیرا در ظاهر انسان اهمیت بیشتری دارد. در دندان های کرسی اگر به صورت گروهی نیاز به ایمپلنت داشته باشند، از روش ایمپلنت فوری استفاده می شود.

 
 

فیلم ایمپلنت فوری

دندانپزشکان معتقدند که بیمار پیش از هر گونه جراحی بهتر است فیلم و عکس آن عمل را مشاهده نماید. مثلا با مشاهده فیلم ایمپلنت فوری، یا انیمیشن ایمپلنت فوری و یا حتی ویدئو ایمپلنت فوری بیماران دیگر می تواند نحوه و تمامی مراحل ایمپلنت را به راحتی به مشاهده نماید، در ادامه برخی از این ویدیو ها را مشاهده می کنید.

 
 

ایمپلنت فوری در تهران و کرج

کلیه بیماران عزیزی که در تهران و یا در حومه تهران مانند: کرج، شهریار، اندیشه، رباط کریم، شهر ری، اسلامشهر، پرند و پردیس ساکن هستند می توانند به راحتی برای انجام ایمپلنت فوری اقدام کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن صاحب دندان شوند.

اما عزیزان دیگری که در سایر شهرهای کشور عزیزمان ایران قرار دارند و یا حتی در خارج از کشور ساکن هستند نیز می توانند برای کاشت فوری دندان اقدام نمایند با این تفاوت که باید چند روزی را مهمان ما در شهر تهران باشند که کلیه مراحل درمانی شان در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

 
 
 
 
کاشت فوری دندان - دکتر سمیه ابراهیم گل
 

قیمت کاشت دندان فوری در تهران 1403

بدون شک آگاهی از قیمت های ایمپلنت فوری پیش از مراجعه و مشاوره حضوری و مشاهده عکس بیمار توسط دکتر عملا غیر ممکن می باشد، اما به طور معمول قیمت هر واحد ایمپلنت معمولی در از 13 میلیون تومان به بالا می باشد که معمولا ایمپلنت فوری قیمت بالاتری دارد.

البته ذکر این نکته هم ضروری است که برندی که برای ایمپلنت فوری استفاده می شود حتما باید جزء بهترین برندهای ایمپلنت دندان باشد. بدون شک داشتن یک لبخندی زیبا و دلنشین می تواند شما را در زندگی به درجه ای دیگر برساند.

قیمت هر واحد ایمپلنت بر حسب برندی که از آن استفاده می شود، متفاوت است. اما زمانی که ایمپلنت فوری را درون استخوان فک قرار می دهند، بسته به سختی قرار گیری در استخوان فک، یا انجام سینوس لیفت و بازسازی استخوان ممکن است ایمپلنت از هزینه ای متفاوت برخوردار شود. به طور کلی برای آگاهی از قیمت ایمپلنت فوری در تهران با مطب دکتر ابراهیم گل تماس بگیرید.

 
ویدیو نظرات بیماران دکتر ابراهیم گل - ایمپلنت فوری
 
 

ایمپلنت فوری دندان

کاشت ایمپلنت + روکش دندان + تحویل فوری حتی یک روزه

کاشت ایمپلنت و روکش دندان - تحویل فوری حتی یک روزه
ایمپلنت دندان ( Dental Implant ) یا فیکسچر در اندازه ریشه دندان جایگزین دندان از دست رفته می شود.
پس از جوش خوردن ایمپلنت قالبگیری انجام می شود و پس از ساخته شدن پروتز در لابراتوار، روکش به بیمار تحویل داده می شود؛
گاهی می شود این پروسه را حتی در یک روز انجام داد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
پس هر چه سریع تر برای تعیین وقت چکاب و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
 
 
 

مقالات مرتبط :

ایمپلنت دندان چیست؟ | هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1403

بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران

ایمپلنت دیجیتال | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

متخصص ایمپلنت | بهترین متخصص ایمپلنت از نگاه بیماران

جراحی لثه با لیزر و هزینه آن و بیماری های لثه چیست؟

کشیدن دندان عقل + [هزینه جراحی دندان عقل]

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
ناشناس
۱۴۰۰/۰۳/۲۲۰۰
پاسخچه مدت بعد از کشیدن دندان باید ایمپلنت کرد؟
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۰۳/۲۶۰۰

سلام روز بخیر

میتوان همزمان دندان را کشید و در همان جلسه ایمپلنت را جایگذاری کرد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر در ارتباط با ایمپلنت دندان را مطالعه کنید:

https://drebrahimgol.com/what-is-dental-implant

ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۹۰۰
پاسخ
ببخشید من دچار یک سری علایم هستم که نمی دونم از دندان هست یا سینوزیت . ( گوش درد , خلط پشت حلق , فشار به چشم ها , درد گردن , درد در قسمت پیشانی در سرما , تنگی نفس و گاهی سرفه) به نظر شما می تونه از عفونت دندان باشه این علایم ؟ به هر حال من یک دندانی دارم که شکسته و قسمت کوچکی باقی مونده , می تونم براش تاج بگذارم یا حتما باید کشیده و ایمپلنت بشه دندانی که قسمت اعظم تاج شکسته ؟
دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۱۲/۲۰۰۰

سلام وقت بخیر

به نظر میرسد که این علائم مربوط به سینوزیت باشد،در مورد شکستگی دندان نیز برای اعلام نظر نیاز به عکس دندان و معاینه میباشد.مسلما دندان در صورتیکه قابلیت بازسازی داشته باشد باید ترمیم و حفظ شود.

 

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

dr. ebrahimgol location