این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

مطب ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

عصب کشی دندان با لیزر | عصب کشی دندان بدون درد

عصب کشی دندان با لیزر | عصب کشی دندان بدون درد

عصب کشی دندان با لیزر - اگر دندان دچار پوسیدگی شود و این پوسیدگی پیشرفت کند، به بافت زنده درون دندان یعنی ریشه و عصب دندان رسیده و عفونی می گردد و باید خارج شود؛ این عمل عصی کشی یا درمان ریشه نامیده می شود.

1402/05/03
4,673
8

عصب کشی دندان با لیزر

عصب کشی دندان با لیزر - عصب کشی دندان بدون درد
 

اگر دندان دچار پوسیدگی شود و این پوسیدگی پیشرفت کند، به بافت زنده درون دندان یعنی ریشه و عصب دندان رسیده، این بافت عفونی می گردد و باید خارج شود؛ این عمل عصی کشی یا درمان ریشه نامیده می شود. (توصیه می شود مقالات لمینت دندان و ایمپلنت دندان را نیز مشاهده کنید)

ابتدا تمامی بافت های زنده و عفونی داخل کانال عصب حذف و پاکسازی می شود، سپس ریشه را با گوتا پر می کنند. پرکردن باید درست انجام شود، زیرا عفونت های مجدد دندانی، از دهان به سمت ریشه و انتهای ریشه می روند.

بعد از درمان ریشه ، دندان گرچه تغذیه اصلی خود را که از انتهای ریشه است از دست می دهد،اما همواره توسط بافت های نگه دارنده اطراف ریشه ها تغذیه می شود.

زمانی که عصب دندان دچار درد شد، احتیاج به عصب کشی داریم که عواملی همچون پوسیدگی وسیع دندان، پر کردگی های وسیع قدیمی دندان، ترک در دندان، سایش های شدید دندانی، عفونت عصب دندان، آبسه دندان، حساسیت دندان به سرما، گرما، ضربه و لمس می تواند باعث این درد شوند.

و این مورد بسیار مهم است که عصب کشی دندان بدون درد باشد و یا حداقل با کمترین میزان درد همراه باشد، که این مورد به تکنیک ها و تجربه دندانپزشک معالج برمی گردد.

در شکستگی دندان، اگر خط شکست از عصب گذشته باشد در این صورت، عصبی که با محیط خارج در تماس قرار گرفته باید تخلیه شود. گاهی اوقات عصب دندان درگیر پوسیدگی نمی شود.

اما، پوسیدگی خود دندان به قدری پیشرفته است که نمی توان بدون عصب کشی، دندان را ترمیم کرد، یعنی برای به دست آوردن فضایی جهت گیر دادن مواد ترمیمی باید از فضای داخل پالپ و کانال استفاده کرد که به آن عصب کشی اجباری گفته می شود.

وارد شدن ضربه به دندان، این ضربه می تواند در گذشته ها اتفاق افتاده باشد یا اینکه به علت وارد شدن ضربات سبک ولی مزمن، که گاهی به علت مرتب نبودن دندان ها از یک دندان به دندان دیگر وارد می شود اتفاق بیفتد.

ضربه وارده در انتهای ریشه التهاب ایجاد می کند و باعث قطع خون رسانی به دندان و مرگ عصب دندان یا به اصطلاح، نکروز عصب می شود.بافت مرده دندان به مرور فاسد شده و باید از دندان خارج شود.در غیر این صورت عفونت به بافت همجوار انتقال می یابد.

 

عصب کشی دندان بدون درد

محل قرارگیری عصب دندان در وسط دندان و ریشه ها است. که نقش عمده آن ایجاد حس گرما و سرما و درد دندان است. اگر پالپ توسط پوسیدگی ها آسیب ببیند و عفونی شود، می میرد.

اگر درمان ریشه با خارج کردن عصب و تمیز کردن بافت های عفونی انجام نشود، عفونت به انتهای ریشه درون استخوان رفته و باعث لق شدن دندان می شود که بسیار درناک است. همچنین در سایت mayoclinic اطلاعات کاملی وجود دارد.

یک روش برای عصب کشی استفاده از لیزر درمانی است. لیزر نور تقویت شده ای می باشد که به صورت پرتوهای هم راستای بسیار باریک با طول موج مشخص تابیده می شود. این نور تقویت شده نوعی از انرژی را فراهم می کند که گونه های آن، کاربردهای متفاوتی در علم پزشکی دارند.

لیزر لایه های مانده بر اثر ساییدن کانال ریشه را که عفونت زیادی دارد، ازبین برده و ریشه دندان را استریل می کند. مزیت این روش این است که درد پس از درمان به علت خاصیت ضد التهابی لیزر، تا حد خوبی کم می شود.

لیزر با عمق نفوذ بسیار زیادی که دارد، تمامی باکتری های عفونی درون دندان را می کشد. یکی از معایب لیزر، قیمت زیاد آن است. پس با استفاده از لیزر می توانیم عصب کشی دندان بدون درد را تجربه کنیم.

 
عصب کشی دندان با لیزر  - رسالت کلینیک دکتر ابراهیم گل - عصب کشی دندان بدون درد
 
عصب کشی دندان با لیزر  - ویدیوهای بیشتر - عصب کشی دندان بدون درد
 

 

مقالات مرتبط :

ایمپلنت فوری دندان | مزایای کاشت ایمپلنت دندان فوری + قیمت 1403

ایمپلنت دندان چیست؟ | هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1403

بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران

ایمپلنت دیجیتال | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

متخصص ایمپلنت | بهترین متخصص ایمپلنت از نگاه بیماران

جراحی لثه با لیزر و هزینه آن و بیماری های لثه چیست؟

کشیدن دندان عقل + [هزینه جراحی دندان عقل]

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403


 

کلمات کلیدی : ایمپلنت دندان - لمینت دندان - ایمپلنت فوری - ایمپلنت دیجیتال - بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - ایمپلنت یک روزه - مرکز ایمپلنت - متخصص ایمپلنت

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
حسین خجسته
۱۴۰۰/۰۶/۰۴۰۰
پاسخببخشید من دندان جلوم نیاز به عصب کشی داره.ایا میتونم از این روش استفاده کنید برام؟ و اینکه دردش کمتره برام؟
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۰۶/۱۰۰۰

سلام روز بخیر

جهت اعلام نظر نیاز به مراجعه حضوری و معاینه کلینیکی میباشد.

در صورت تمایل به تعیین وقت ویزیت لطفا با مطب تماس بگیرید تا همکارانم راهنماییتون کنن.

شماره تماس: 86128996

رویا زادعباس
۱۴۰۰/۰۵/۱۸۰۰
پاسخسلام وقت بخیر خانم دکتر من54 سالمه و فک بالام جلوتر از فک پایینم هست اما دندونام ردیف هست مشکل لثه داشتم لثه ام اومد رو دندونم عمل لثه کردم خوب شدم 2 سال پیش و بعضی اوقات تو خواب مشکل تنفسی پبدا میکنم
دکتر ابراهیم گل
۱۴۰۰/۰۵/۱۹۰۰

سلام روز به خیر

به علت عقب بودن فک پایین در خواب مشکل تنفسی دارید.وقتی فک پایین عقب است روی فضای حلقی می افتد و این خطرناک است.حتما به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

در صورت تمایل مقاله زیر در ارتباط با بهترین متخصص ایمپلنت در غرب تهران را مطالعه بفرمایید.

https://drebrahimgol.com/The-best-dentist-in-Tehran

 

مرداس
۱۳۹۹/۱۱/۰۸۰۰
پاسخ

ممنون از سایت خوبتون از کجا میتونم بفهمم چند تا از دندانهام رو باید لمینت کنم؟

دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۱۱/۱۹۰۰

سلام وقت بخیر.ممنون از شما.

خط لبخند هر شخص منحصر به فرد است و این بستگی به تعداد دندانهای تحتانی دارد موقع لبخند زدن دیده می شوند. ممکن است شما اصلا نیازی به لمینت دندان برای دندان های فک پایین نداشته باشید.

سمیه نظری
۱۳۹۹/۰۲/۱۹۰۰
پاسخ

لطفا هزینه عصب کشی با لیزر رو میشه بفرمایید

دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۰۶/۱۸۰۰
سلام وقت خوش

لطفا برای اطلاع دقیق قیمت عصب کشی دندان با لیزر با شماره تلفن مطب تماس بگیرید:

شماره تماس :   86128996

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

dr. ebrahimgol location