این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

مطب ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت چیست؟

شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت چیست؟

شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت: اگر شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت دندان ندارید، مینی ایمپلنت هم نمی توانید بکارید.

1402/09/23
2,354
2

شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت چیست؟

 
شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت چیست؟
 

1- اگر شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت دندان ندارید، مینی ایمپلنت هم نمی توانید بکارید: گاهی اوقات هنگامی که برای کاشت ایمپلنت معمولی مراجعه می کنید، متوجه می شوید شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت معمولی ندارید، با این حال ممکن است بتوانید مینی ایمپلنت استفاده کنید.

مثلاً بیمارانی که قطر استخوان فک در محل کاشت ایمپلنت در آنها کم است و نمی توانند چند ایمپلنت معمولی برای ثابت نگه داشتن دندان مصنوعی بکارند، می توانند با توزیع یکنواخت بار بین چهار تا شش مینی ایمپلنت، این کار را انجام دهند. (توصیه می شود مقاله لمینت دندان را نیز مشاهده کنید)

از آنجایی که برای جایگذاری مینی ایمپلنت، سوراخ کوچکی در استخوان فک ایجاد می شود تا مینی ایمپلنت در آن فرو رود و عمل جراحی بسیار ساده و کوتاه است، حتی در افراد بسیار پیر یا افراد بیمار نیز می توان این کار را انجام داد.

2- دوره بهبودی در ایمپلنت معمولی و مینی ایمپلنت طولانی است: منظور از دوره بهبودی مدت زمان است که طول می کشد تا بیمار بهبود یافته و بافت ها التیام یابند. عمل جراحی کاشت مینی ایمپلنت نسبتاً ساده است.

جراحی کاشت مینی ایمپلنت تحت بی حسی موضعی انجام می شود و تنها یکی دو ساعت طول می کشد. درد و ناراحتی پس از عمل کاشت مینی ایمپلنت بسیار کم بوده و دوره لازم برای بهبودی بسیار کوتاه است.

هرگونه درد و ناراحتی حاصل از عمل کاشت مینی ایمپلنت معمولاً ظرف 48 ساعت تمام می شود و اغلب در این مدت هم درد بسیار کمتری در مقایسه با کاشت ایمپلنت معمولی تجربه می شود. بیشتر بیماران می توانند ظرف چند ساعت پس از جراحی، غذا بخورند و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند.

از آنجایی که عمل کاشت مینی ایمپلنت بسیار کم تهاجمی تر از کاشت ایمپلنت معمولی است صدمات حاصل از آن نیز کمتر بوده و بافت لثه و استخوان کمتر صدمه می بینند بنابراین در زمان کوتاه تری التیام پیدا می کنند. همچنین خطرات و عوارض احتمالی این عمل جراحی کمتر از کاشت ایمپلنت معمولی است.

علاوه بر این افرادی که شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت معمولی را ندارند می توانند از کاشت مینی ایمپلنت بهره ببرند چرا که برای این کار نیاز به حجم زیاد بافت ها نیست.

بنابراین اگر به شما گفته شده است نمی توانید از مزیت کاشت ایمپلنت معمولی برخوردار شوید چون عمل جراحی بزرگی برای این کار لازم است و ممکن است بدن شما تحمل شرایط و خطرات آن را نداشته باشد یا به علت کمبود استخوان فک یا کم بودن تراکم آن و یا عوامل دیگری مانند بیماری دیابت نمی توانید ایمپلنت معمولی بکارید، میتوانید با کاشت مینی ایمپلنت از مزیت های ایمپلنت دندان استفاده کنید و دندان ایمپلنتی داشته باشید.

3- پس از کاشت مینی ایمپلنت، زمان زیادی طول می کشد تا به فعالیت های روزمره بازگردید: رویکرد میکروسرجری که در بسیاری از کلینیک ها برای کاشت مینی ایمپلنت انجام می شود تا حد چشمگیری موانعی مانند هزینه بالای کاشت ایمپلنت و اختلال در عملکرد روزانه بیمار تا مدت طولانی پس از جراحی را از سر راه برداشته است.

در روش مرسوم کاشت ایمپلنت مشکلات زیادی وجود داشت مثلاً به برخی افراد گفته می شد نمی توانند از مزیت کاشت ایمپلنت بهره ببرند چرا که عوارض عمل جراحی زیاد است.

کاشت مینی ایمپلنت خیلی سریع و ظرف یک جلسه انجام می شود و ظرف چند ساعت می توانید همانند گذشته از دندان های خود از جمله دندان ایمپلنتی، استفاده کنید.

برای کاشت ایمپلنت معمولی ابتدا باید بافت لثه برش بخورد تا به استخوان فک دسترسی ایجاد شود و دریل دندانپزشکی برای حفر سوراخ بزرگی در استخوان فک استفاده می شود تا ایمپلنت جایگذاری شود.

بنابراین در مقایسه با مینی ایمپلنت، بخش زیادی از استخوان فک برداشته می شود تا ایمپلنت معمولی در آن جای بگیرد. سپس باید سه تا شش ماه صبر کنید تا استخوان رشد کرده و به ایمپلنت جوش بخورد تا بتواند فشار حاصل از جویدن را تحمل نماید. اما در مینی ایمپلنت روش کار متفاوت است.

از آنجایی که قطر مینی ایمپلنت کوچک تر است، نیروی گشتاور مورد نیاز برای جایگذاری آن برای استخوان پیرامون، قابل تحمل است و این به نوبه خود باعث محکم تر و مقاوم تر بودن آن می شود چرا که استخوان بسیار کمتری برای جایگذاری مینی ایمپلنت، برداشته شده است.

بنابراین بخش پایینی رزوه دار مینی ایمپلنت به اندازه کافی محکم و پایدار است تا بتواند بدون ایجاد درد زیاد خطر انداختن نتایج درمان، فشار جویدن را تحمل نماید.

4- مینی ایمپلنت در دهان ظاهر بدی دارد: یکی از مهم ترین مزیت های مینی ایمپلنت این است که درست همانند دندان طبیعی خودتان به نظر می رسد.

5- مینی ایمپلنت خیلی گران است: با روش جراحی میکروسکوپی و تکنولوژی های پیشرفته، درمان های دندانپزشکی جدید ارزان تر و قابل قبول تر شده اند. از آنجایی که مینی ایمپلنت کوچک تر از ایمپلنت معمولی است و عمل جراحی لازم برای کاشت آن سریع تر و کم تهاجمی تر است، هزینه آن نیز کمتر از ایمپلنت معمولی خواهد بود.

معمولاً کاشت مینی ایمپلنت هزینه ای در حدود نصف یا حتی یک چهارم هزینه کاشت ایمپلنت معمولی را دارد. به طور متوسط مینی ایمپلنت معمولاً یک سوم ایمپلنت معمولی هزینه دارد و هزینه آن کاملاً ارزش بهره بردن از فواید قابل توجه آن را دارد. به ویژه این که طول عمر آن زیاد بوده و در بلند مدت کاملاً مقرون به صرفه می باشد.

از طرف دیگر در بسیاری از موارد، کاشت ایمپلنت دندان وابسته به انجام عمل پیوند استخوان است در حالی که در مینی ایمپلنت به علت عدم نیاز به این کار، درد و رنج و هزینه اضافی بر بیمار تحمیل نمیشود.

6- دوام و طول عمر مینی ایمپلنت کوتاه است: مینی ایمپلنت از سلامت لثه و استخوان فک محافظت می کند و بهتر از روش های دیگر جایگزینی دندان ها مانند دندان مصنوعی و بریج دندان می باشد.

برای بیمارانی که در استفاده از دندان مصنوعی راحت نیستند، مینی ایمپلنت بهترین راه حل محسوب می شود. در صورت مراقبت مناسب طول عمر مینی ایمپلنت از دندان مصنوعی و بریج دندان بسیار طولانی تر خواهد بود.

7- مینی ایمپلنت در مقایسه با ایمپلنت معمولی مشکلات زیادی دارد: مینی ایمپلنت در صورتی که به درستی کار شود، اشکال خاصی در مقایسه با ایمپلنت معمولی ندارد.

در مواردی که دندانپزشک برنامه ریزی درستی نداشته باشد یا تجربه کافی نداشته باشد، همانند هر درمان دندانپزشکی دیگر احتمال بروز عوارض و عدم موفقیت افزایش می یابد. بسیاری از موارد عدم موفقیت و مشکلات مرتبط با مینی ایمپلنت مربوط به درک نادرست دندانپزشک از توزیع بار و الگوی جویدن و بایت و نیروهای جانبی دهان است.

از زمانی که کاشت مینی ایمپلنت محبوبیت زیادی یافته است، دندانپزشکان زیادی به انجام این کار جذب شده اند در حالی که ممکن است دانش و تجربه کافی برای این کار نداشته باشد.

از آنجایی که کاشت مینی ایمپلنت مراحل کمتری دارد و به تجهیزات و ابزار کمتری نیاز دارد، ممکن است افراد زیادی بدون دانش و تجربه این کار را انجام دهند و همین موضوع بخش اعظم مشکلات مربوط به مینی ایمپلنت را تشکیل می دهد.

توجه داشته باشید کاشت مینی ایمپلنت درست همانند ایمپلنت معمولی نیاز به برنامه ریزی و تجربه و مهارت دارد. دندانپزشک باید به جزئیات توجه داشته باشد و در انجام این کار دقیق باشد و نکات زیادی را در نظر بگیرد. در نظر گرفتن الگوی تماس دندان ها با یکدیگر برای اطمینان یافتن از موفقیت درمان حیاتی است.

بنابراین با انتخاب دندانپزشک مناسب، می توانید مطمئن باشید کاشت مینی ایمپلنت موفقیتی قابل مقایسه با ایمپلنت معمولی دارد. همچنین در سایت shared.sponsoredcontent اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
 شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت - ویدیو نظرات بیماران دکتر ابراهیم گل
 
 

ایمپلنت فوری دندان با لیزر

کاشت ایمپلنت + روکش دندان + تحویل فوری حتی یک روزه

 شایعات و باورهای نادرست درباره مینی ایمپلنت - کاشت ایمپلنت با تحویل فوری

ایمپلنت دندان ( Dental Implant ) یا فیکسچر در اندازه ریشه دندان جایگزین دندان از دست رفته می شود.
پس از جوش خوردن ایمپلنت قالبگیری انجام می شود و پس از ساخته شدن پروتز در لابراتوار، روکش به بیمار تحویل داده می شود؛
گاهی می شود این پروسه را حتی در یک روز انجام داد.
 
در صورتی که یک یا تعدادی از دندان هایتان را از دست داده اید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید،
پس هر چه سریع تر برای تعیین وقت چکاب و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
 
 
 

مقالات مرتبط :

ایمپلنت دندان چیست؟ | هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1403

بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران

ایمپلنت دیجیتال | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

متخصص ایمپلنت | بهترین متخصص ایمپلنت از نگاه بیماران

جراحی لثه با لیزر و هزینه آن و بیماری های لثه چیست؟

کشیدن دندان عقل + [هزینه جراحی دندان عقل]

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403

 

 

کلمات کلیدی : ایمپلنت دندان - لمینت دندان - ایمپلنت فوری - ایمپلنت دیجیتال - بهترین دندانپزشک در شهرک غرب - ایمپلنت یک روزه - مرکز ایمپلنت - متخصص ایمپلنت

 

نظرات کاربران

captcha Refresh
ناشناس
۱۳۹۹/۱۲/۱۶۰۰
پاسخسلام خسته نباشید من دندونم چرک کرده آیا امکانش هست کشیده بشه و بلافاصله ایمپلت کار بشه به جاش؟
دکتر ابراهیم گل
۱۳۹۹/۱۲/۱۷۰۰

عرض سلام وادب

بله اما باید قبلش چرک خشک کن مصرف کنید،در صورت تمایل برای تعیین وقت ویزیت با مطب تماس بگیرید.

شماره تماس: 86128996

دسته بندی مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

dr. ebrahimgol location