این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

مطب ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

جراحی کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

جراحی کاشت ایمپلنت دندان با لیزر

جراحی کاشت ایمپلنت دندان با لیزر: ایمپلنت دندان روشی عالی برای پر کردن جای خالی دندان ها و یا جایگزین شدن با دندان مصنوعی است. برای کاشت ایمپلنت باید جراحی صورت بگیرد که در آن استخوان فک سوراخ  می شود

1397/09/24
1,369
1

 

سندرم ترک دندان چیست؟

 


ایمپلنت دندان روشی عالی برای پر کردن جای خالی دندانها و یا جایگزین شدن با دندان مصنوعی یا بریج است. برای کاشت ایمپلنت باید عمل جراحی صورت بگیرد که در طی آن استخوان فک سوراخ شده و پیچ تیتانیومی ایمپلنت در داخل آن جایگذاری میشود. این کار معمولا با دریل و سایر ابزارهای برنده دندانپزشکی انجام میشود اما اخیرا لیزر درمانی به کمک ما آمده و کار جراحی ایمپلنت را آسانتر کرده است. با لیزر برش بافت با دقت و کنترل بیشتری انجام میشود و از طرفی بیمار در حین درمان راحت تر است و دیگر از لرزشهای آزار دهنده دریل اذیت نمی شود. (توصیه میشود مقاله لمینت دندان را نیز مشاهده کنید )
 

لیزر دندانپزشکی ابزار دندانپزشکی است که نور متمرکزی را به بافت میفرستد تا برش انجام دهد. عبارت لیزر مخفف عبارت Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation است. نور معمولی مانند نور لامپ، طول موجهای متعددی دارد که در تمامی جهات پرکنده میشود و به این ترتیب کل فضای اتاق روشن میشود. اما نور لیزر یک طول موج مشخص دارد که به صورت متمرکز بر یک نقطه ساطع میشود. این پرتوی نور با شدت بسیار بالا تابانده میشود. لیزر به واسطه دقت و تمرکز بر یک ناحیه بسیار کوچک، میتواند دقیقتر از هر چاقوی جراحی عمل کند و برای جراحی های بسیار دقیق دندانپزشکی جایگزین خوبی برای دریل یا اسکالپل است.
 

لیزر در انواع درمانهای پزشکی از جمله درمان مفصل فک، برداشتن لکه های پوستی، درمان تبخال، لیزیک چشم، سفید کردن دندانها، برداشتن آب مروارید، درمان آفت، برداشتن تومور، جرایح پلاستیک، درمان بیماری لثه و بسیاری دیگر از عملهای جراحی استفاده میشود.
 

لیزر بسیار کارامد و کم تهاجمی است و تجربه آن برای بیمار راحت تر از برش جراحی است. مثلا پرتوی لیزر WaterLaser iPlus بیولیز با سیستم فیبر نوری متصل به ابزار دستی این دستگاه، با پالسهای ثابت مستقیما به بافت هدف اصابت میکند. صدای پالسهای دستگاه برای گوشها همانند موسیقی است و در مقایسه با صدای ارتعاش و لرزش دریل دندانپزشکی برای بیمار بسیار خوشایندتر است.
 

لیزر جایگزین مطمئن و راحتی برای ابزارهای قدیمی دندانپزشکی است و این امکان را به جراح میدهد که کارهای پیچیده تر و دشوارتری را برای بیمار انجام داده و احتمال خونریزی را به حداقل برساند. همچنین ناراحتی پس از عمل برای بیمار به حداقل میرسد و احتمال عفونت زخم کاهش می یابد. التیام بافتها پس از لیزر درمانی سریعتر انجام می شود.
 

بنابراین اگر درمان دندانپزشکی دارید که از عوارض آن میترسید یا نگران درد آن هستید، میتوانید از لیزر درمانی بهره ببرید. همچنین در سایت biolase اطلاعات کاملی وجود دارد . 
 

نظرات کاربران

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

dr. ebrahimgol location