این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

             تخفیف ویژه ایمپلنت برای اطلاعات بیشتر تماس کلیک کنید

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188089112 02186128996 شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18

مزیت های لمینت دندان

مزیت های لمینت دندان

مزیت های لمینت دندان: لمینت کردن دندان یکی از روش های محبوب زیبا کردن دندان ها و لبخند است. که از آن برای زیبایی و ترمیم بسیاری از نقایص دندانی استفاده می شود. جنس لمینت از سرامیک یا پورسلین است.

1397/08/12
645
0

 

سندرم ترک دندان چیست؟
 

لمینت دندان یکی از روش های محبوب زیبا کردن دندان ها و لبخند است. لمینت یا ونیر یکی از محبوبترین درمان های دندانپزشکی زیبایی به شمار می آید که از آن برای زیبایی و ترمیم بسیاری از نقایص دندانی استفاده می شود. لمینت یک پوسته سفید رنگ نازک است که بر روی سطح دندان چسبانده می شود. (توصیه میشود مقاله ایمپلنت دندان را نیز مشاهده کنید ) جنس آن از سرامیک یا پورسلین است که استحکام و مقاومت بالایی در مقابل خراش، تغییر رنگ، شکستگی و لب پر شدن دارد. اما روش های دیگری نیز برای زیبا کردن  دندان ها وجود دارد مانند باندینگ و روکش دندان که هر یک در شرایطی بهتر و مناسب ترند. در اینجا با فواید و مزیت های لمینت آشنا می شوید.
 
مزیت های لمینت سرامیکی
کاربردهای زیادی در زیبایی و ترمیم دندان ها دارد
لمینت برای بهبود زیبایی دندان هایی استفاده می شود که دچار مشکل شده اند. برای مثال در صورتی که دندان ها به شدت دچار تغییر رنگ شده یا لکه دارند، لب پر شدگی یا شکستگی دارند، کمی کج هستند، فاصله زیادی بین دندان ها وجود دارد، لبه های دندان بدشکل و ناهموار هستند و یا دندان ها کوتاهتر از حد طبیعی یا دندان های مجاور هستند با لمینت ترمیم و زیبا می شوند. ظاهری کاملا شبیه دندان واقعی دارد

هنگامی که لمینت بر روی سطح دندان چسبانده میشود، کسی متوجه مصنوعی بودن آن نمی شود چرا که رنگ و سایه و خواص بازتاب نور در آن بسیار شبیه به مینای دندان واقعی است. با این حال مهارت و روش کار دندانپزشک نیز بر زیبایی نتایج دارد. نیازی به تراشیدن زیاد دندان نیست.

برای لمینت کردن لازم نیست بخش زیادی از ساختار سالم دندان تراشیده شود. برای روکش کردن دندان بخش زیادی از دندان تراشیده و از دست م رود اما در لمینت چنین نیست. تنها به اندازه قطر پوسته ونیر که معمولا حدود نیم میلی متر است، مینا برداشته می شود. بنابراین دندان زیاد آسیب پذیر نمی شود. با دوام است.

لمینت سرامیکی بسیار بادوام است و چند سال عمر می کند. لمینت در مقابل لب پر شدن، شکستن یا آسیب های دیگر مقاوم است. به خصوص اگر بهداشت دهان را به خوبی رعایت کنید و چکاپ های منظم دندانپزشکی داشته باشید هیچ مشکلی برای آن پیش نمی آید. در حالی که باندینگ کامپوزیت یا لمینت کامپوزیتی چنین مقاومتی ندارد و طول عمر کمتری از آن انتظار می رود. در صورت مراقبت مناسب طول عمر آن افزایش می یابد.

در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاوم است. سرامیک دندانپزشکی که از آن لمینت ساخته می شود، در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاوم است و در صورتی که بهداشت دهان را رعایت کنید از این لحاظ دچار مشکل نمی شوید و نیازی به تعویض لمینت به خاطر تغییر رنگ نیست. فوری است.

برخی از درمان های زیبایی یا ترمیمی زمان زیادی لازم دارند و مدتی طول می کشد تا به نتیجه برسید. اما فرایند لمینت کردن دندان تنها ظرف دو جلسه انجام میشود. در جلسه اول دندان آماده سازی و تراشیده شده و از آن قالب گیری میشود و در جلسه دوم لمینت که در دندانسازی یا لابراتوار آماده شده است، به دندان چسبانده میشود. به همین علت از این روش به عنوان ارتودنسی فوری نیز یاد میشود چرا که در صورتی که میخواهید کجی دندانها را اصلاح کنید ظرف کمتر از دو هفته این کار را میتوانید با لمینت انجام دهید در صورتی که درمان ارتودنسی یکی دو سال طول میکشد.
چند درمان همزمان انجام می شود.

برای دندان هایی که چند مشکل همزمان دارند برای مثال هم تغییر رنگ دارند هم لب پر شده اند، لمینت همزمان تمامی این مشکلات را حل میکند و شما صاحب لبخندی زیبا می شوید. همچنین در سایت slideshare اطلاعات کاملی وجود دارد . 
 

نظرات

captcha Refresh

دسته بندی مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - نبش خیابان گلسا (گل افشان)- پلاک 34 - واحد 2

تلفن : 88089112- 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)