این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دکتر سمیه ابراهیم گل کاملا محفوظ می باشد

مطب ایمپلنت و زیبایی دکتر سمیه ابراهیم گل

02188082941 02186128996 شنبه تا جمعه 9 الی 21 حتی ایام تعطیل

مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی برپایه ایمپلنت مزیت های بسیاری بر دندان مصنوعی معمولی دارد افرادی که دندان مصنوعی با پشتیبانی ایمپلنت استفاده می کنند راحت تر غذا می خورند

1402/11/19
4,060
1

مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

 
مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت
 

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت مزیت های بسیاری بر دندان مصنوعی معمولی دارد. افرادی که دندان مصنوعی با پشتیبانی ایمپلنت دندان استفاده می کنند خیلی راحت تر می توانند غذا بخورند، صحبت کنند و با اعتماد به نفس لبخند بزنند، چرا که می دانند دندان مصنوعی آنها از جای خود تکان نمی خورد.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت برای سلامت دهان نیز بهتر است. در اینجا با مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت در مقایسه با دندان مصنوعی معمولی آشنا می شوید. (توصیه می شود مقاله لمینت دندان را نیز مشاهده کنید)

 

راحت تر می توانید غذا بخورید

اگر چه با دندان مصنوعی شرایط بسیار بهتری در مقایسه با بی دندانی خواهید داشت اما دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت از آن هم بهتر است. احساس شما با دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت به دندان واقعی شبیه تر است.

از آنجایی که این پروتز دندانی از طریق ایمپلنت در استخوان فک ریشه دارد می تواند نیروی حاصل از جویدن غذا را بهتر تحمل کند و بدین ترتیب طیف بیشتری از انواع غذاها را می توانید بجوید بدون این که دندانتان تکان بخورد.

 

راحت تر و بهتر صحبت می کنید

معمولاً افرادی که دندان مصنوعی استفاده می کنند تلفظ کلمات برایشان متفاوت شده و ممکن است کمی نا واضح صحبت کنند یا هنگام صحبت کردن صداهای ناخواسته ای از دهان آنها ایجاد شود.

علت این اتفاق این است که عضله های صورت منقبض شده و تلاش می کنند با دندان مصنوعی که شاید درست بر لثه منطبق نیست هماهنگ شوند اما این کار به درستی انجام نمی شود.

در پروتزهای بر پایه ایمپلنت این مشکل برطرف می شود. هنگامی که پروتز دندانی به ایمپلنت متصل می شود در واقع به استخوان فک وصل شده است بنابراین لغزش و تکان ندارد و به راحتی می توانید همانند گذشته واضح صحبت کنید.

 

دندان تان اندازه و متناسب خواهد بود

پروتز دندانی که به ایمپلنت وصل می شود متناسب با ساختار دهان و لثه بیمار ساخته می شود. پس از عمل جراحی کاشت ایمپلنت و التیام کامل بافت ها، از لثه و دندان های باقی مانده قالب گیری می شود تا دندان مصنوعی کاملاً اندازه و متناسب آن ساخته شود.

 

با دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت راحت تر هستید

این پروتز دندانی به دو علت برایتان خیلی راحت تر است. اول این که دندان کاملاً اندازه و متناسب است و دوم این که به صورت دائمی در جایگاه درست قرار می گیرد چرا که ایمپلنت در داخل استخوان فک جوش خورده است و جای آن دائمی است بنابراین دندان مصنوعی که روی آن سوار می شود نیز همیشه در یک جای مشخص قرار می گیرد.

 

به دندان های واقعی شبیه تر است

دندان مصنوعی سرامیکی که اختصاصی برای بیمار ساخته شده است شباهت بیشتری به درمان واقعی دارد. هنگام طراحی و ساخت این دندان ها، زیبایی آنها هم از نظر طراحی و هم از نظر اندازه و شکل آن در دهان، به دقت در نظر گرفته می شود.

دندان پزشک ممکن است ابتدا مدل مومی دندان را بسازد تا پیش از ساخت دندان اصلی دقیقاً بداند چه اصلاحات و تصمیماتی باید صورت بگیرد. پس از ساخت دندان نهایی ضمایمی در زیر آن تعبیه می شود که بر روی ایمپلنت چفت شود.

 

نیازی به چسب دندان ندارید

با دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت دیگر نیازی به استفاده از چسب دندان و مشکلات چسبیدن و کثیف کاری و بوی بد آن نیست. بسیاری از افرادی که دندان مصنوعی استفاده می کنند به دلیل مشکلات آن پس از مدتی این کار را کنار گذاشته و از آن خسته می شوند.

با دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت دیگر لازم نیست زمان زیادی را صرف چسب زدن دندان مصنوعی و تمیز کردن آن کنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید حفظ بهداشت دهان و دندان همانند دندان های واقعی است.

 

از تحلیل رفتن و کوچک شدن استخوان فک جلوگیری می شود

به محض از دست دادن دندان، دیگر فشاری بر استخوان فک وارد نمی شود بنابراین بدن حفظ این بخش از استخوان را به منزله هدر رفت انرژی در نظر می گیرد و به تدریج استخوان را باز جذب می نماید.

در نتیجه استخوان فک شروع به تحلیل رفتن می کند. تنها راه متوقف کردن این فرایند نوعی پروتز دندانی است که عملکرد ریشه دندان را تقلید نماید و در حال حاضر تنها روش این کار، کاشت ایمپلنت دندان است. پس از جایگذاری آن استخوان فک شروع به بازسازی کرده و بدین ترتیب سلامت دهان حفظ می شود.

 

دندان به لثه ساییده نمی شود و آن را تخریب نمی کند

دندان مصنوعی معمولی که بر روی لثه قرار می گیرد متأسفانه دائماً به لثه ساییده شده و باعث کوچک و جمع شدن لثه می شود. در نتیجه پسروی لثه دندان مصنوعی دیگر بر روی آن اندازه نیست بنابراین لق شده و نیاز به تنظیم مجدد پیدا می کند.

اما در مورد پروتز بر پایه ایمپلنت از آنجایی که اتکاء پروتز بر روی لثه نیست، چنین مشکلی ایجاد نمی شود و بافت لثه تخریب و پسروی نمی کند.

 

اعتماد به نفس افزایش می یابد

شاید یکی از مهم ترین ویژگی های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت برای مصرف کنندگان، بهبود اعتماد به نفس باشد. از آنجایی که تکلم و غذا خوردن و شکل لبخند بهتر می شود و نگرانی از بابت بیرون افتادن دندان مصنوعی وجود ندارد.

افراد با خیال راحت و بدون دلهره در موقعیت های اجتماعی حضور می یابند و با دیگران صحبت می کنند. همچنین در سایتwebmd اطلاعات کاملی وجود دارد.

 
درمان شکاف مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت - رسالت کلینیک دکتر ابراهیم گل
 
مزیت های دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت - ویدیو نظرات بیماران دکتر ابراهیم گل
 

مقالات مرتبط :

ایمپلنت دندان چیست؟ | هزینه کاشت ایمپلنت دندان در سال 1403

بهترین مرکز ایمپلنت | کلینیک تخصصی ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه | کاشت دندان در یک روز - تحویل فوری روکش

بهترین دندانپزشک در شهرک غرب | تهران

ایمپلنت دیجیتال | مراحل درمان – محاسبه قیمت و مشاوره

متخصص ایمپلنت | بهترین متخصص ایمپلنت از نگاه بیماران

جراحی لثه با لیزر و هزینه آن و بیماری های لثه چیست؟

کشیدن دندان عقل + [هزینه جراحی دندان عقل]

لمینت دندان چیست؟ انواع لمینت دندان | قیمت لمینت در سال 1403

نظرات کاربران

captcha Refresh

دسته بندی مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و تخفیفات سایت در ایمیل خود با خبر شوید

راه های دسترسی به کلینیک دندانپزشکی دکتر ابراهیم گل:

آدرس :شهرک غرب - بلوار دادمان - بین خیابان فلامک و بلوار فرحزادی - خیابان فخارمقدم - کوچه گلبرگ یکم شرقی- پلاک 4 - واحد 2

تلفن : 86128996

مسیر دسترسی: میدان صنعت، بلوار فرحزادی، بیمارستان آتیه. (از بیمارستان آتیه به سمت خیابان فلامک، نبش خیابان گلسا)

dr. ebrahimgol location